Při podpisu smlouvy bývají lidé neopatrní, nejvíce chybují při sjednávání půjčky

Když sjednáváte půjčku, pročítáte si podmínky opravdu do konce? Nevynecháváte ani odstavec? Patříte k pozorným čtenářům? Je opravdu velice důležité pročítat si podmínky smlouvy do konce, nechcete přece doplatit na svou nepozornost nebo zbrklost. Většinou ti, kteří jsou ledabylí a nedají si tu práci s pročtením smlouvy, jsou zároveň ti, kteří na to doplatí. Nejvíce se doplácí na nepročtení smluv, jež se uzavírají s bankami a nebankovními poskytovateli půjček.

Zažádat si dnes o nebankovní půjčku, to je věc naprosto běžná. Lidé žádají o půjčku denně, důvodů může být tisíc. Zatímco někteří si půjčují proto, aby zaplatili mimořádné události, jiní jen chtějí přežít do výplaty. Ať už si půjčujete z jakéhokoli důvodu, smlouvu si však vždycky pořádně pročtěte.

Nejčastějšími následky toho, že si smlouvu dostatečně nepročtete, bývají vysoké sankce a pokuty, které se hromadí, aniž byste to vůbec tušili. Jednoho dne vám jen přijde příkaz k úhradě a nic s tím bohužel neuděláte.

Co je důležité číst ve smlouvách

Samozřejmě je důležité pročítat naprosto všechno, co je obsažené ve smlouvě. Nevynechávejte ani čárku, i čárka může být důležitá. Právníci však radí, abyste si pročítali hlavně to, co je napsáno malým písmem. Zde bývá nejčastěji nějaký zádrhel. Zároveň by se mělo číst to, co je s hvězdičkou nebo pod čarou.

Právníci také radí, abyste nikdy nepodepisovali smlouvu, které nerozumíte. Pokud něčemu nerozumíte, zeptejte se. Pakliže nedostanete odpověď, raději dejte od smlouvy ruce pryč. Nevědomost se v tomto případě nevyplácí, neriskujte.

Také se doporučuje před uzavřením smlouvy s konkrétní bankou nebo s konkrétním poskytovatelem půjčky projít srovnávače a porovnávače. Online srovnávače a porovnávače vyhledávají nejen výhodné půjčky, ale také vyhledávají férové půjčky, se kterými mají lidé dobré zkušenosti.

Náš tip

Pokud bychom měli doporučit nebankovní půjčku, o kterou zažádat, doporučujeme Razdva půjčku, která je rychlou půjčkou online. To znamená, že na peníze nebudete čekat dlouho. Peníze se připisují v případě této půjčky do patnácti minut od schválení úvěru.