Pokud chcete malou půjčku, dejte na kvalitu

Dostali jste se do finančních nesnází a hodláte situaci co možná nejrychleji řešit? Děláte dobře, není nač čekat. Jestliže vám půjčí rodina, máte do jisté míry vyhráno. Setkat se ale častěji můžete s tím, že si budete muset pomoci sami. Prostě a jednoduše prozkoumáte aktuální trh s půjčkami a vyberete si tu správnou. Nejprve zřejmě půjdete do banky a v případě odmítnutí se obrátíte na některou z nebankovních společností nabízejících půjčky online. Jak ale poznat tu správnou, která je kvalitní a ve finále se vám vyplatí? Čtěte dál, prozradíme vám to!

Ověří si vaši bonitu

Máte pocit, že nebankovní společnosti musí poskytnout peníze každému bez ověřování bonity? Pak jste na omylu! Není tomu tak, novela zákona o spotřebitelském úvěru je poměrně přísná a ani nebankovní společnosti si nemohou dovolit poskytovat malé půjčky bez záruk. Musí totiž chránit i své klienty. Jak si budou bonitu ověřovat? Tradičně tím, že budete muset předložit potvrzení o aktuální výši vašeho příjmu. Jinak se samozřejmě dokladují i zaplacené fakturu u podnikatelů a mnohdy slouží jako doklad bonity zástava movitého nebo nemovitého majetku. Tady je ale třeba být hodně opatrný. Realizuje-li se půjčka do 5000 Kč nebo ještě nižší, zástava se zpravidla nežádá.

Úroky budou přiměřené

Určitě nedbejte na nabídky, které se budou vyznačovat minimální úrokovou sazbou a RPSN. Jsou totiž přinejmenším hodně podezřelé! Optimální je poohlédnout se po úvěrech, které jsou charakteristické jakýmsi průměrem RPSN. Například u Kamali půjčky se RPSN pohybuje okolo standardních 50 %. Můžete si být jistit tím, že se jedná o solidní úvěr, který můžete bez obav využít.

Rychlé a nekomplikovaná realizace půjčky

Dalším důležitým kritériem výběru správné půjčky by mělo být také rychlé vyřízení všech formalit, jež jsou s jejím uzavřením spojené. Optimální je poměrně krátká a přehledná smlouva se všemi náležitostmi. Mnohé malé půjčky mohou být realizované klidně i do několika málo desítek minut.