Udělejte si radost s parádním textilem. Jaké kousky vám nesmí chybět?

Zkuste si na chvíli představit domácnost bez jediného kusu textilu. Na oknech nejsou žádné záclony, na postelích zase chybí povlečení. V koupelně nenajdete ručník, a dokonce ani předložku. Takový domov by byl značně nepříjemný, nemáme pravdu? A přesně proto potřebujete textil! Jaký druh vás potěší?

Myslete na okna

Nejdříve se zaměříme na duši celé domácnosti – okna. Právě ta k nám pouští přirozené denní světlo a poskytují nám výhled na okolní přírodu. Sama o sobě jsou však velmi nepraktická.

Z toho důvodu vám nesmí chybět parádní záclony, které dokážou blokovat přílišné záření. Nikdo z nás asi nechce, aby nám neustále do očí svítily přímé paprsky. Hotové záclony vám stejně tak dopřejí potřebné soukromí a ochrání vás před zvídavými pohledy sousedů z protějšího domu.

Málokdo tuší, že tento kus látky dokáže tlumit hluk přicházející z ulice. Zároveň vás chrání před poletujícím prachem zvenku.

Dávejte si pozor – záclony s menšími vzory opticky zvětšují místnost. Kusy s většími vzory naopak zmenšují. Máte-li tedy malý byt, zvolte spíše první možnost.

Nepostradatelným doplňkem záclon jsou barevné závěsy. Dbejte na to, aby jejich barva ladila s okolním nábytkem, stěnami, případně i s podlahou. Vždy však zvolte alespoň o trochu tmavší/světlejší odstín (nikdy ne úplně stejnou barvu).

Objednejte si krásné záclony z pohodlí domova

V dnešní době už se bytový textil nekupuje v kamenných prodejnách ve městě. Bohatě vám totiž postačí návštěva specializovaného e-shopu Dante.cz. Na jeho webových stránkách najdete pestrý výběr zajímavých vzorů záclon i závěsů.

Stejně tak si snadno objednáte i povlečení, osušky z příjemného materiálu, předložky před vanu, a dokonce i ubrusy, župany, polštářky a přehozy na gauč a další vychytávky.