Pojištění odpovědnosti zaměstnance: Chraňte se před vznikem škody

Pojištění odpovědnosti zaměstnance ocení každý, kdo pracuje pod zaměstnavatelem. Při práci totiž snadno může vzniknout chyba či dojít k nehodě. Pro případ, že však způsobíte škodu na majetku zaměstnavateli, je důležité být pojištěný, abyste nemuseli řešit finanční náhradu ze své kapsy.

Ochrana zaměstnanců

Pojištění odpovědnosti za škody způsobené zaměstnavateli se vztahují na pojištěného zaměstnance, který plní pracovní úkoly v pracovně-právním vztahu. Tato investice se vyplatí, ať už pracujete kdekoliv. Rizik je totiž celá řada a nevyplácí se riskovat, že způsobíte škodu. Toto pojištění je oblíbené zejména mezi řidiči, pro které je v nabídce speciální tarif. Ovšem oceníte ho i na jiných pracovních pozicích, kde by náhrada škody mohla být opravdu vysoká.

Výhody pojištění

Pojištění odpovědnosti zaměstnance nabízí mnoho různých výhod. Jednou z nich je široký rozsah pojistné ochrany, krytí tak budete v mnoha různých situacích. Ve standardní variantě není zkoumán druh pracovní činnosti, případně můžete zvolit jiný tarif určen přímo pro řidiče nebo ty, kteří mají služební auto i k osobnímu použití. Samozřejmostí je celosvětová územní platnost a velkou výhodou je nízká výše spoluúčasti na škodě s možností volby.

Výše náhrady škody

Je důležité vědět, jaká může být výše požadované náhrady škody způsobené z nedbalosti. Jestliže při výkonu své práce způsobíte škodu na majetku, zaměstnavatel po vás může vyžadovat finanční náhradu v maximální výši 4,5násobku vašeho průměrného měsíčního výdělku. Dle toho je pak nastavována také maximální pojistná částka, abyste byli spolehlivě chráněni.

Pojištění odpovědnosti zaměstnance ocení mnoho pracovníků, kteří se denně vystavují velkým rizikům. Nabízí se však i další varianta pojištění, a to pro občany. Budete tak chráněni i mimo práci v každodenním životě.