Zlato a stříbro: Drahé kovy slibující efektivní dlouhodobé uložení peněz

Uspořili jste finanční prostředky a rádi byste zachovali jejich hodnotu co možná nejdelší dobu. Poté je zapotřebí zvolit ty správné alternativy investování. Optimální je investice diverzifikovat, respektive rozdělit do několika různých druhů. Předejdete tak případné ztrátě. Minimum rizika ale slibuje vložení peněz do drahých kovů. Uvažujete-li o dlouhodobém zhodnocení, pak je tato volba nejvhodnější. Nevěříte? Proto vám nabídneme několik pádných argumentů proč nakupovat zlaté mince anebo jinou podobu drahých kovů.

Cena dlouhodobě prostě směrem dolů nepůjde

Sledovali jste v poslední době vývoj ceny drahých kovů? Pokud ano, pak rozhodně zaznamenáte růst. Nikoli skokový, ale pozvolný. V krátkodobém horizontu může jít skutečně cena zlata dolů, nicméně dlouhodobě stále roste. Situace je dána u zlata především tím, že jeho zásoby v každém případě dojdou.

Neustálá poptávka po drahých kovech

Myslíte si, že nastala doba, kdy by se zlaté nebo stříbrné mince nevyužívaly? Nikoliv! S drahými kovy se obchodovalo odjakživa, a navíc se vždy využívaly jako platidlo. Dnes se třeba zlaté mince vyznačují vysokou mírou likvidity. Prodáte je zkrátka kdykoli. Za několik desítek let tomu bude stejně. U platiny či stříbra se počítá s jejich využitím v průmyslu, což je další důvod k absenci obav z poklesu jejich ceny.

Pořiďte si drahé kovy v mnoha podobách u specialisty

Nechcete mít doma zlaté mince? Nemusíte! Jak zlato, tak i stříbro si lze koupit v mnoha různých podobách. Hodně oblíbené jsou stříbrné či zlaté investiční slitky. Pořídit si je lze u jednoho z nejznámějších prodejců u nás – společnosti AuPortal. Na webu AuPortal.cz si jednoduše vyberete online dle vašich potřeb. Zmiňovaná společnost spolupracuje s těmi nejznámějšími dodavateli a zaručuje maximální komfort nákupu.