Jak se elegantně zbavit nepoužitelného auta?

Po celé České republice můžeme narazit na mnoho porůznu zaparkovaných automobilových vraků. K těmto autům se nikdo obvykle nehlásí a jen zabírají prostor. Přitom je snadné nefunkční vozidlo jednoduše odstranit. Stačí ho prostě prodat na náhradní díly.

Co s vrakem?

Když už vůz neslouží podle předpokladů a zároveň se nedá adekvátně opravit, je dobré přemýšlet o jeho prodeji na náhradní díly. Jedná se o elegantní možnost, jak se zbavit přebytečné zátěže a zároveň si přijít na slušné peníze.

Prodat automobil na náhradní díly lze dnes leckde. Kdo však chce férový přístup a rychlost, ten by měl navštívit stránky zahotove.cz, jejichž prostřednictvím si lze objednat odtah auta.

Vraku se jde tímto způsobem zbavit poměrně svižně a zcela bezproblémově. Takto je možné prodat nejen osobní vozidlo, ale i auta nákladní, případně užitkové stroje různých typů.

Jak vše probíhá?

Jako první se stanovuje orientační hodnota vozidla na dálku. Ta se určuje podle jednoduchých kritérií, jako jsou stáří, typ a stav auta. Prodejce tak už hned na začátku bude mít alespoň rámcovou představu o tom, kolik za svůj vrak dostane.

Samozřejmě, že konečná částka se může lišit, a to ať už směrem nahoru či dolů. Suma, kterou nakonec prodejce dostane, se stanoví po zevrubné prohlídce vozu odhadcem. Kvůli tomu však nemusí prodejce nikam jezdit, odhadce sám přijede na předem dohodnuté místo.

Pokud si oba plácnou, podepíše se smlouva a prodejci jsou okamžitě vyplaceny peníze v hotovosti. Vůz je pak odtažen na náklady kupujícího. Prodejce pak již jen dostane doklad o ekologické likvidaci, bez něhož nelze auto odhlásit z registru vozidel.

Takováto elegantní likvidace autovraků se nevztahuje pouze na vozidla s netknutou karosérií, ale i na auta bouraná s pomačkanými plechy. Takto lze odstranit i zcela zdemolovaný vrak.