Pro srovnání hypoték použijte praktický online nástroj

Česká národní banka pravidla pro poskytování hypotečních úvěrů neustále zpřísňuje, a proto se tento produkt stává nedostupným stále více zájemcům o vlastním bydlení. V posledních několika letech navíc ceny nemovitostí rapidně vzrostly, a proto se mnohým lidem rozplynul sen o novostavbě. V následujících řádcích vám prozradíme, jak zjistit, na jakou částku dosáhnete a kde porovnat nabídky jednotlivých bankovních institucí.

Hypoteční a realitní trh je tak trochu houpačka. Zatímco ceny nemovitostí raketově rostly, úrokové sazby se zase snižovaly, nicméně během několika měsíců došlo k nárůstu úrokových sazeb, a to o několik procent. Existují však ještě banky nabízející výhodné podmínky. Pro porovnání hypoték používejte online nástroj, který vám mnohé prozradí.

O jaký typ úvěru máte zájem?

Pro srovnání hypoték slouží přehledná a srozumitelná kalkulačka, kterou najdete například na stránkách finančního poradce AMJ. Vybrat si můžete, o jaký typ úvěrů vůbec máte zájem. V kalkulačce si zvolíte, jestli se má jednat o novou hypotéku, refinancování, nebo americkou hypotéku. Poté zadáte potřebné údaje, a to cenu nemovitosti, výši úvěru, dobu splácení a dobu fixace.

Během několika sekund se vám objeví vše, co potřebujete vědět, a to tedy měsíční splátka, úroková sazba a LTV, což je poměr mezi úvěrem a hodnotou nemovitosti. Po vyplnění osobních a kontaktních údajů vám dokáže AMJ doporučit úvěr přesně na míru vaší situaci.

AMJ se stane vaším finančním poradcem

Sice se finanční gramotnost v České republice zlepšila, nicméně i tak je vhodné mít finančního poradce, který má dlouholeté zkušenosti na trhu s úvěrovými produkty. Velice dobrou pověst má společnost AMJ, která je v hypotékách jako ryba ve vodě. Porovná vám nabídky všech bank, přičemž nezohledňuje pouze úrokovou sazbu. Poté vás provede celým procesem sjednání.