Jak co nejrychleji prodat nemovitost? Účinné tipy!

Prodej domu může být velmi stresující, pokud jste v časové tísni. Ať už se stěhujete z finančních důvodů, kvůli osobní situaci nebo máte novou pracovní nabídku v jiném městě, přinášíme vám několik tipů, které vám pomohou rychle prodat vaši nemovitost.

Připravte svůj domov k prodeji

Aby se váš dům rychle prodal, musíte jej učinit reprezentativní a vizuálně přitažlivý. Vyhněte se velkým rekonstrukcím domu a soustřeďte se na zvládnutí rychlých oprav, které by mohly potenciální kupce odradit, pokud by zůstaly neřešeny.

Důkladně dům ukliďte a vyčistěte od veškerého nepořádku. Také odstraňte osobní předměty, protože kupující domů si musí umět představit, jak ve vaší nemovitosti žijí oni. Mezitím si pronajměte skladovací jednotku, abyste bezpečně uložili své věci, a zbavte se objemného nábytku, abyste uvolnili místo.

Zvyšte atraktivitu exteriéru

Kromě péče o interiér musíte také zvýšit atraktivitu venkovní části domu, abyste zajistili, že na potenciální kupce udělá silný dojem hned při příjezdu. Mnoho moderních kupců domů se spoléhá na digitální realitní platformy, takže i exteriéry vašeho domu by měly být dostatečně atraktivní, aby přilákala co nejvíce potenciálních kupců – a oni klikli na vaši online nabídku. Zabývejte se drobnými aktualizacemi exteriéru a vynakládejte úsilí na celkové zkrášlení okolí domu.

Pro zvýšení atraktivity doporučujeme:

  • Zastřižení keřů nebo stromů
  • Tlakové mytí exteriéru, včetně chodníku a příjezdové cesty
  • Natření vchodových dveří
  • Umytí oken
  • Posekání trávníku
  • Vyčištění okapů
  • Opravu plotu

Stanovte konkurenceschopnou cenu

Bez ohledu na aktuální ceny na trhu musíte svou nemovitost ocenit rozumně. Předražování může odradit potenciální kupce a způsobit, že vaše nemovitost zůstane na trhu déle, než je nutné. Na druhou stranu příliš nízká cena může u kupujících vyvolat pochybnosti a donutit vás prodat ji mnohem levněji, než jste původně zamýšleli. Zvažte cenová rozpětí podobných nemovitostí ve vaší oblasti a spolupracujte s realitním makléřem, abyste získali co nejlepší částku za váš dům.

Buďte flexibilní a vstřícní                                                         

Flexibilita a vstřícnost jsou pro rychlý prodej vašeho domu zásadní. Protože vás tlačí čas, musíte být velmi přizpůsobiví požadavkům vašich potenciálních kupujících na prohlídky, i když ti mají tendenci plánovat na poslední chvíli. Přizpůsobte svůj rozvrh ideálním časovým možnostem kupujících a vždy se snažte, aby se ve vašem domě cítili vítáni.

Pobavte se se svým realitním makléřem také o možnosti zpětného leasingu.

Prozkoumejte své možnosti prodeje

Prodej vašeho domu tradičními metodami může trvat déle, než je nutné. Zvažte alternativní strategie, jako je prodej v aukci nebo nabídka investorovi či developerovi, anebo výkup nemovitosti. Prozkoumejte všechny dostupné možnosti a ujistěte se, že jste se rozhodli pro důvěryhodnou společnost zabývající se výkupem domů.