V současné době finanční trh nabízí nepřeberné množství možností, jak si půjčit peníze. Zákon schválnosti neustále funguje, a to zejména v okamžiku, kdy to člověk nejméně očekává. Před vánočními svátky přestane fungovat lednice, před plánovanou dovolenou zase pračka. Pokud však nemáte žádnou finanční rezervu, zřejmě si potřebujete peníze půjčit.

V České republice působí celá řada úvěrových společností, které se rozdělují na bankovní a nebankovní. Bankovní domy mají většinou přísnější podmínky pro získání úvěru než nebankovní instituce, a proto se spousta lidí rozhoduje spíše pro rychlejší řešení v podobě nebankovní půjčky . Ovšem jak při jejím výběru postupovat?

Porovnejte si jednotlivé nabídky

Zorientovat se na dnešním trhu s úvěry je vskutku nadlidský výkon. V první řadě si tedy ujasněte, co vůbec od půjčky očekáváte. Potřebujete pouze 10 000 korun na překlenutí současné situace, nebo 100 000 korun na rekonstrukci interiéru a renovaci nábytku? Od požadované částky se potom výběr odvíjí.

Internet je plný nástrojů pro srovnání nabídek. Stačí do formuláře vyplnit částku, kterou si chcete půjčit, a potom se vám zobrazí nabídky jednotlivých firem včetně podmínek. Jakmile si vyberete konkrétní produkt, pak si můžete nasimulovat, jak vysoká bude měsíční splátka, jak dlouho budete úvěr splácet a podobně.

Na jaké otázky byste si měli odpovědět?

Odpovězte si na několik základních otázek. Vystačíte si s účelovou, či neúčelovou půjčkou? Potřebujete financovat automobil, bydlení či vybavení domácnosti? Upřednostňujete bankovního, či nebankovního poskytovatele?

U neúčelového úvěru počítejte s vyšší úrokovou sazbou. Stejně tak vyšší úrokovou sazbu mají nebankovní půjčky oproti bankovním. Velice oblíbené jsou v posledních letech takzvané P2P půjčky, což znamená, že lidé půjčují lidem.

Co při výběru půjčky zohlednit?

Jakmile budete prohledávat nabídku trhu, měli byste se zaměřit na několik rozhodujících faktorů – výše úrokové sazby, RPSN, doba splatnosti, výše měsíční splátky a podobně. U rychlých půjček je krátká doba splatnosti , většinou se pohybuje v řádech několika dnů či týdnů. U hypoték se potom doba splatnosti rozšiřuje na desítky let, ovšem získání hypotečního úvěru je mnohem těžší a náročnější.

Jestliže tedy hledáte v nebankovních vodách společnost, jež poskytuje půjčky všeho druhu, podívejte se do pestré nabídky firmy Cool Credit. Podrobnější informace o poskytovateli jako takovém a o úvěrových produktech najdete přímo na webu Cool CreditPůjčka je rychlá, vyřídit se dá prostřednictvím internetu a všechny informace najdete na uvedeném webu. Pokud máte nějaký dotaz, na stránce je k dispozici online chat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Related Posts