Přechod k menšímu dodavateli plynu i elektřiny se vyplatí

Díváte se na faktury za plyn i elektřinu a skoro na vás jdou mdloby? To ještě není nic proti tomu, když s nimi přijdete k vašemu dodavateli, který buď nechce, nebo není schopen vám k tomu cokoli říct. Situace, která se bohužel stává a není nijak výjimečná. Naopak. Především velké firmy se vyznačují značně arogantním přístupem a mnohdy i přemrštěnými cenami za dodávanou energii. Přejít k menší firmě přitom není nijak náročné. Menší dodavatelé nabízí opravdu zajímavé podmínky. Proto se v následujících řádcích právě na výhody menších dodavatelských firem zaměříme mnohem podrobněji.

Budou se vám věnovat

Tak tím si můžete být téměř jistí. Malí dodavatelé energií nemají velké kvantum zákazníků, takže se každému mohou věnovat. Fakticky se jedná o individuální přístup, kdy vás osloví jménem, a vy proto budete mít pocit, že si vás skutečně váží. U velkých gigantů jsou většinou jejich zákazníci pouhými čísly elektroměrů a plynoměrů. Samozřejmě vám odpoví na jakékoli vaše dotazy a problémy s vámi expresně vyřeší.

Nižší ceny a jednodušší administrativa

Menší dodavatelé plynu i elektřiny dokážou garantovat i velmi solidní ceny. Mnohdy disponují vlastními zdroji a také výhodnými smlouvami se spolupracujícími firmami. Ostatně o výhodných cenách se můžete přesvědčit na https://www.epet.cz/elektrina/ či https://www.epet.cz/plyn/. Administrativní zatížení klientů takovýchto společností je také minimální. Ve smlouvě se jednoduše vyznáte a máte jistotu férového jednání.

Přestup není náročný

Možná máte strach z přestupu k novému dodavateli plynu a elektřiny. Ano, půjde samozřejmě o proces, který je třeba ošetřit. Menší dodavatel vám ale rád se vším pomůže. Vy tak budete mít jistotu, že se všechno nakonec podaří, od starého dodavatele odejdete a budete pod výhodnější smlouvou u nového menšího.