gold bars and gold coins.

3 důvody, proč právě nyní investovat do zlata

Hledáte-li nějakou investiční příležitost, aby vámi ušetřené finanční prostředky zbytečně neztrácely na hodnotě někde v trezoru, je dobré uvažovat nad tím, jaké výhody přinese investice do zlata.

1. Hodnotu zlata nesráží inflace

Peníze v dnešní době začínají rychle ztrácet svoji reálnou kupní sílu, což je způsobeno především inflací. Zlato se tomuto efektu vyhýbá, lze u něj dokonce pozorovat spíše opačný trend, protože po něm rovněž roste poptávka, tudíž se zvyšuje jeho cena. Inflační strašák dnes začíná doslova hýbat celou Evropou, tudíž je volba investičního zlata tím pravým řešením, jak ochránit vaše peníze před znehodnocením.

2. Neplatíte DPH

Zlato je při nákupu osvobozeno od DPH, což z něj činí velmi atraktivní záležitost. Například u nemovitostí tuto výhodu nemůžete využít, musíte tudíž počítat s dalšími náklady navíc.

3. K investici do zlata nepotřebujete nutně miliony korun

Pokud byla řeč o nemovitostech, i ty patří k velmi dobrým možnostem, jak investovat. Jenže k jejich nákupu potřebujete spoustu peněz a zdaleka ne každý má naspořené miliony korun, aby si do nich mohl dovolit investovat. Zlato se však dá pořídit třeba jen za pár desítek tisíc korun, takže jde o investici, jež je dostupnější pro mnohem širší spektrum zájemců. Třeba i pro drobné střadatele, jimž se jiné druhy investic příliš nehodí.

Kde se dá investiční zlato pořídit?

Plánujete-li investovat do zlata, zkuste si zadat do vyhledávače slovní spojení „investiční zlato“. Na předních místech se vám zobrazí web významného tuzemského prodejce investičního zlata, který sídlí v Obecním domě v Praze. Na stránkách zlate-mince.cz si můžete objednat zlaté slitky a zlaté mince od malých a levných verzí až po kousky za stovky tisíc korun, jež už jsou ideální pro klasickou investici.