Sháníte účet pro celou rodinu? Stačí porovnat nabídky

Bankovní účet se pro většinu z nás stal naprostou samozřejmostí. Dnes už nemusí jít jen o službu poskytovanou dospělým lidem, kterým na něj chodí výplata.  Bankovní účet může vlastnit v podstatě každý z rodiny. Od malých dětí, přes studenty až po starší jedince. Výběr na současném trhu je více než bohatý. Stačí jen srovnat adekvátní nabídky.

Dětské účty pro nejmenší

A začít můžeme hned od těch nejmladších. I malé děti naučíte hospodařit s penězi. Jednoduše vyměníte jejich pokladničku za dětské účty. Ty je možné založit od útlého věku. S přihlédnutím k jejich charakteru se s nimi samozřejmě pojí řada přínosných věcí.

  • Dětské účty jsou vedeny zcela zdarma.
  • Můžete je spravovat prostřednictvím svého internetového a mobilního bankovnictví.
  • Děti mohou od určitého věku získat platební kartu.

Účet pro studenty může být také zdarma

Jestliže máte doma větší děti a studují, můžete i pro ně zařídit účet pro studenty zcela zdarma. Podmínkou pochopitelně bývá doložení potvrzení o studiu. Na tento účet můžete svým dětem posílat kapesné a oni za nic nebudou platit.

  • Příchozí a odchozí elektronické platby.
  • Trvalé příkazy, SIPO a inkaso.
  • Měsíční výpisy.

Porovnání bankovních účtů

Je pravdou, že běžných účtu je na trhu více než dost. Ať už jde o děti, studenty nebo dospělé, v podstatě každá bankovní instituce dokáže uspokojit požadavky kohokoliv. Když tedy vybíráte běžné účty, vyplatí se provést jejich srovnání. Předem zapomeňte na jakékoliv obcházení bankovních domů a následné ruční porovnání. K tomu slouží specializované internetové portály, s nimiž se během velice krátké doby dopracujete k bankovnímu účtu, který vám bude vyhovovat do nejmenšího detailu.

Jedním z takových webů je například pujcka.co, kde porovnáte nabídky všech výše uvedených účtů. Zjistíte, jaké platební karty jsou k nim dostupné a jaké další služby můžete využít. Vsaďte v dnešní moderní době na bezhotovostní platby a virtuální správu peněz. Je to určitě daleko flexibilnější a bezpečnější, nežli mít u sebe přemíru hotovosti. Výjimkou není ani změna bankovního účtu u jiné instituce, takže i s účtem můžete přecházet od banky k bance. Na své si v tomto směru přijde naprosto každý.