gold bars and gold coins.

Vyvolává ve vás obavy nastupující inflace? Když včas nakoupíte zlato, nemusíte mít z jejích negativních dopadů strach

Podařilo se vám našetřit si hezkou sumu, kterou si chcete náležitě užít v zaslouženém důchodu? Nebo si už nějakou dobu odkládáte pravidelně stranou určitou částku a nyní se bojíte, o své úspory kvůli nadcházející inflaci přijdete? Vše lze snadno vyřešit tak, abyste vyvázli beze ztrát i kdyby se naplnily ty nejhorší scénáře a peníze výrazně ztratili na hodnotě. Neměli byste však otálet. Ta správná chvíle na nakoupení zlata je právě teď.

Proč se právě teď mnoho zemí na celém světě potýká s ekonomickými problémy a inflací?

Česká republika ještě na počátku roku 2020 zažívala nebývalou prosperitu. Nezaměstnanost klesla na historické minimum, mnohé firmy se dokonce potýkaly s nedostatkem pracovníků. Platy stoupali a lidé hledající práci si mohli vybírat z širokého spektra dobře ohodnocených nabídek. Zaměstnavatelé navíc lákali i na zajímavé benefity. Na jaře však ekonomický růst zcela znenadání zabrzdila pandemie koronaviru. Česko se stejně jako většina států na celém světě rozhodlo aplikovat velice přísná opatření, jejichž primárním cílem bylo omezit mezilidské kontakty na nezbytné minimum. Jak se záhy ukázalo, ani přísná omezení bohužel nezvládla zabránit rozšíření koronaviru, pomohla však alespoň omezit zatížení nemocnic. Mnoho firem se však nemohlo věnovat své činnosti naplno, nejedna byla nucena své aktivity dokonce na dlouhé měsíce zcela zastavit. Důsledkem je nástup inflace.

Ochránit se před inflací zvládnete, i když nepatříte mezi experty na poli financí

Bojíte se o své úspory, které vám měly zajistit klidnou a jistou budoucnost? Rozhodně není na místě propadat panice. Strachu, který negativně působí na vaše tělo i mysl, se můžete zbavit, když své prostředky rozumně investujete. Pokud právě teď nakoupíte zlato, můžete hledět vstříc nadcházejícím dnům s úsměvem. A ten si můžete na tváři uchovat, i kdyby se finanční trhy otřásaly v základech a hodnota koruny začala prudce klesat. Zlato je totiž natolik spolehlivý uchovatel hodnoty, že je proti inflaci v podstatě imunní. Jeho hodnota navíc v dlouhodobém horizontu stoupá.

Chytrým investováním se můžete zabezpečit. Raději než na akcie či kryptoměny se však spolehněte na zlato

Jedním ze základních pravidel úspěchu na finančním poli je přistupovat obezřetně ke spekulativním investicím. Ty sice mohou vést k zázračně rychlému zbohatnutí, zejména nezkušení investoři však mnohem častěji o vložené prostředky přicházejí. Chcete-li přesto zkusit štěstí s třeba s kryptoměnami, utraťte za ně jenom částku, kterou dokážete bez mrknutí oka a negativních následků oželet. U akcií a komodit je možné na základě dostupných informací a znalosti aktuálních trendů do jisté míry odhadnout jejich perspektivu, dostatečný vhled však mívají spíše lidé, kteří se v problematice dobře orientují. V posledních obdobích navíc mnoho firem utrpělo nemalé ztráty a nedá se vyloučit, že koupíte akcie společnosti těsně před úpadkem. Právě teď je tedy vhodnější sázet na jistotu a držet se konzervativních investic. Tou nejlepší volbou je zlato.

U zlata neplatíte DPH bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro zlaté mince nebo slitky

Myslíte si, že je stříbro stejně dobrou investicí jako zlato? Oba kovy jsou rozhodně dobrou volbou, zlato má ale pro investory proti stříbru jednu zásadní výhodu. Jeho nákup je totiž osvobozen od daně z přidané hodnoty, která tvoří celých 21 % z kupní ceny. Při nákupu stříbra byste však DPH museli zaplatit. Jde-li vám čistě o přeměnu peněz na drahý kov, pořiďte si zlaté slitky. Ty můžete koupit za několik málo tisíc korun i za výrazně vyšší částku, záleží jen na vašem rozhodnutí a finančních možnostech. Toužíte po anonymitě? Pak namísto zlatých slitků, které jsou opatřeny sériovými čísly, zvolte zlaté mince Wiener Phiharmoniker, které na adrese zlate-mince.cz získáte za stejně přívětivou cenu. A jde-li vám o sběratelskou hodnotu, budou se vám zamlouvat zlaté dukáty, které na našem území razil i slavný panovník Karel IV.