Běžný účet pro celou rodinu. Jak ho založit zdarma?

Doba, kdy měla většina z nás schované peníze ve slamníku už je dávno pryč. Současnosti jasně vévodí bezpečné uložení finančních prostředků, a to skrze bankovní účty. Ty jsou mimochodem spojeny s flexibilitou, snadnou dostupností a řadou dalších benefitů. Jestliže máte zájem o běžný účet, poradí vám, jak ho získat zdarma.

Běžný účet založíte na internetu

Technologie jdou v tomto ohledu neustále kupředu. To znamená, že dnes už nemusíte vyrážet do vzdálené banky, ale všechno vyřídíte z pohodlí domova na internetu. Navíc zcela zdarma. I samotné vedení účtu může být bezplatné. Takový běžný účet má ve své produktové nabídce snad každá bankovní instituce. Platit nemusíte za řadu věcí.

  • Vedení bankovního účtu
  • Výběry z bankomatů
  • Mobilní a internetové bankovnictví
  • Elektronické příkazy

Navíc běžný účet nemusí vlastnit pouze jeden člen domácnosti, ale v podstatě kdokoliv. Týká se to nejenom dospělých, ale také studentů a dětí.

Účet pro děti není žádnou výjimkou

Bankovní účet můžete s přehledem založit i svým ratolestem. Odkládat jim tam budete například úspory do budoucna nebo kapesné. Účet pro děti je v závislosti na konkrétním poskytovateli spojen s vydáním platební karty v patřičném věku. Jestliže si myslíte, že na takové platební nástroje mají vaše děti čas, jste na omylu.

  • Zlepšíte jejich finančních gramotnost
  • Naučíte je hospodařit s penězi
  • Platební karta je bezpečnější nežli hotovost v peněžence

Nenechte úspory ležet ladem

Když už jsme v představování účtů, zaměříme se ještě na jeden. A tím je spořicí účet. Ten se vám hodí v okamžiku, když vám přebývají peníze na účtu a vy je jednoduše nechcete nechat ladem. Proč také, když se na spořicím účtu mohou úročit? Navíc takový účet poskytují snad všechny bankovní domy bezplatně. Ve spojení s běžným účtem může být velkým přínosem, a to platí i pro účet pro děti.

Neváhejte a založte si některý z výše uvedených účtů zcela zdarma na internetu. Samotnou volbu vám může usnadnit internetový portál Půjčka.co, který sdružuje komplexní informace o jednotlivých bankovních produktech. Díky tomu se vám bude snáze vybírat a výsledné založení účtu bude otázkou velice krátkého času. Přesvědčte se sami.