Investiční zlato je zajímavým artiklem, který použijete jako dárky pro blízké

Zatímco ještě v nedávné minulosti se o zlato v podobě mincí a slitků zajímali především velcí investoři, dnes už je v hledáčku drobných střadatelů. Kromě toho je kupuje stále více lidí jako dárky pro své příbuzné a dobré známé, případně pak třeba obchodní partnery, jež tím utvrzují v tom, že si jich náležitě váží. Jaké jsou v tomto směru možnosti v tuzemských eshopech?

Mince ve znamení zvěrokruhu a se jmény

Díky internetovým prodejcům je investiční zlato snadno dostupné pro kohokoliv z vás. Zvolit lze nejen klasické zlaté cihličky a mince, ale také varianty se speciálními ražbami. Typickým příkladem budiž zlaté mince ve znamení zvěrokruhu, jež se hodí jako dárky pro známé, u kterých víte, v jakém měsíci a znamení se narodili. Mimořádně oblíbené jsou pak zlaté mince, na nichž jsou vyryta jména. Renomovaný eshop zlate-mince.cz dnes nabízí výběr z více než 500 jmen z českého a slovenského kalendáře, tudíž s volbou vhodného jména nejspíše nebudete mít žádné potíže.

Medaile pro absolventy VŠ

Dále se dají zakoupit také pamětní investiční zlaté medaile, na kterých bude vyrytý titul, což se hodí v okamžiku, kdy váš potomek úspěšně dokončí vysokou školu. Pamětní mince mu bude jeho úspěch dokládat, zároveň v ní bude mít uložené peníze na horší časy. Zlaté mince mohou být nejen pěknými dárky, ale také investiční příležitostí. Dají se koupit za pár tisíc, větší kousky však vyjdou i na více než milion korun, takže záleží na vaší ochotě a finanční situaci.

Zlaté mince ocení každý oslavenec

Investiční zlato se hodí, když někdo z vašeho okolí slaví svátek, narozeniny, výjimkou není ani příležitost dát tento dar vašim rodičům, jakmile je čeká oslava výročí svatby. Investiční zlaté mince ocení ženy, děti, jistě však najdete momenty, kdy se budou hodit jako efektní dárky pro muže. V každém případě je překvapíte tím, že jim nedáte nějaké fádní spotřební zboží, jež by sice využili, ale radost z těchto dárků by byla spíše naoko.