Na kobercích se šetřit nevyplatí

Podlahové krytiny mohou dnes mít celou řadu podob. Stále velice populární jsou kupříkladu plovoucí podlahy, případně moderní parkety, nicméně ani klasika ve formě koberce není vůbec špatná, ba právě naopak. Musí se však jednat o skutečně dobrý tepich, nikoliv kancelářskou verzi za pár tisícovekHřejí a jsou měkké

Plovoucí podlahy jsou fajn hlavně na jaře a v létě, kdy je teplo, nicméně na podzim a v zimních měsících jde ze spodu chlad, a pokud nemáte podlahové topení, můžete tímto způsobem docela snadno promrznout, zvláště pouze na boso.

kvalitním moderním kobercem ovšem tento druh potíží zažívat nebudete. S jeho koupí získáte hřejivý povrch, po kterém je radost chodit i během chladných dní, a to i bez ponožek. Velmi oceňovaná je i měkkost tepichů, o čemž si mohou dřevěné, potažmo PVC podlahy nechat jenom zdát.

Je pravda, že koberce mají i několik negativ. Tím největším je rozhodně problematické čištění. Nejedná se o nic jednoduchého, zvláště, když se vám podaří vylít třeba červené víno. Ovšem ani v takovém případě není nutné házet flintu do žita. Dnes se již běžně dají koupit přípravky, jež i tyto skvrny dokáží poměrně efektivně eliminovat.

Rovněž ani vysávání nemusí být nic hrozného, musíte však mít vhodný stroj. Ty nejlepší luxy dokáží i hodně zaprášený tepich zbavit špíny během velice krátké doby. Údržba tak může být nakonec docela sranda, když máte po ruce vhodné prostředky.

Exkluzivní modely

Moderní koberce jsou v mnoha ohledech velice dobré, nicméně oproti kvalitním perským kobercům stále dost ztrácejí. Mezi tepichy se jedná o Rolls Royce. Vyrábějí se ručně a vždy pouze z přírodních surovin. I díky tomu je každý model jedinečným originálem.

Perské koberce jsou známé i pro své podmanivé vizuální kvality. Jde spíše o umělecká díla než o standardní podlahové krytiny. Nejsou sice nejlevnější, na druhou stranu však vydrží sloužit i několik generací.