Hledáte rozumnou investiční příležitost? Dobrou volbou jsou stříbrné a zlaté mince či slitky

Jakmile člověk uspoří nějakou alespoň trochu vyšší sumu peněz, je škoda, když ji nechá jen tak ležet ladem na bankovním účtu, případně doma. Jak známo, peníze poměrně rychle mohou ztrácet na své hodnotě, a to zejména v dobách krize, kdy roste inflace. Proto je vždy lepší investovat. Nemáte-li rádi riziko a vyhýbáte se třeba nákupu akcií, je velmi dobré obrátit pozornost na drahé kovy, především investiční stříbro a zlato.

Investice bez rizika

Ať si vyberete zlaté mince či slitky, nebo dáte přednost raději stříbrným mincím a cihličkám, rozhodně neuděláte špatný krok. Investice do stříbra a zlata se totiž považuje za prakticky nerizikovou záležitost. Cena drahých kovů je stabilní, spíše roste, takže za investiční zlato a stříbro můžete později dostat i více peněz, než jste do drahých kovů vložili. V každém případě máte jistotu, že o vložené úspory nepřijdete, což dosti často hrozí u jiných druhů investic.

Neplaťte DPH

Investiční zlaté slitky a zlaté mince při nákupu nepodléhají platbě DPH, což je jednou z výhod, kterou investoři náležitě oceňují. Navíc se investiční stříbrné slitky a jejich zlaté varianty dají velmi snadno prodat prakticky kdekoliv na světě. I v malém množství v sobě ukrývají poměrně značné množství peněz.

Rychlý a pohodlný nákup v ČR a na Slovensku

Dávno pryč jsou doby, kdy se investiční stříbro a zlato dalo sehnat obtížně. Dnes už je možné provést nákup dokonce online. Tuto šanci nabízí třeba společnost AuPortal, jež na trhu funguje více než 17 let. Působí nejen v Česku, ale také na Slovensku. Kromě eshopu si zlaté a stříbrné mince či slitky zakoupíte v kamenných prodejnách společnosti. Pobočky má firma v Praze a Brně.

Sběratelské mince osloví každého estéta

Stříbrné a zlaté mince slouží nejen jako investiční příležitost. Mnozí lidé si je pořizují ze sběratelských důvodů. Ve své sbírce díky zmíněné společnosti mohou mít kupříkladu skvostné rakouské mince Wiener Philharmoniker, jež vynikají noblesním designem. I sběratelé samozřejmě mohou pojmout nákup zlatých a stříbrných mincí jako výhodnou investici a ochranu peněz před ztrátou jejich reálné hodnoty vlivem inflace a dalších negativních ekonomických faktorů.