Hlavní výhody a varianty pro nebankovní půjčky a nebankovní hypotéky?

Ne každý má díky své aktuální finanční situaci šanci získat úvěr v bance a proto jsou k dispozici nebankovní půjčky, které sice mají vyšší úrokovou sazbu, ale jsou lépe dosažitelné a dokážou v jistých situacích doopravdy pomoci. Naprostou výhodou pro tyto nebankovní půjčky je rychlost vyřízení žádosti. Častokrát stačí jen využít jednoduchý formulář na webu poskytovatele a během několika minut se vám ozve operátor, přes telefon vyřídíte vše potřebné a peníze máte během pár minut na svém bankovním účtu.

První věc, kterou s vámi banky při podání žádosti řeší, je náhled do bankovních a nebankovních registrů. Pokud zde máte nějaký závažný negativní záznam, banka se s vámi slušně rozloučí a dokud se záznamu nezbavíte, máte prostě smůlu. Oproti tomu někteří poskytovatelé neřeší bankovní registry nebo jsou mnohem tolerantnější. 

Nebankovní půjčky na pár dnů

Pokud potřebujete rychle nějaké peníze na pár dnů a nemáte jak nebo nechcete dokládat svoje příjmy, můžete využít krátkodobé půjčky až 200.000, častokrát i s minimálním poplatkem. Jsou sice omezeny maximální výší a dobou splatnosti, ale když se vám pokazí lednice nebo potřebujete rychle zaplatit nečekané výdaje, určitě se tato služba hodí i vám. Tyto krátkodobé nebankovní půjčky jsou dokonce i takovým seznamovacím krokem. Poskytovatelé si prověří vaši odpovědnost ke splácení a v dalších žádostech máte lepší podmínky k získání půjčky a někdy se vám navýší i maximální limit poskytované půjčky. 

Nebankovní půjčky na auto nebo vybavení bytu

Spoustu z nás občas potřebuje vyšší částku na koupi auta nebo vybavení domácnosti. I k tomuto účelu lze využít nebankovní půjčky, tentokrát na delší dobu. Záleží na vás, jestli se rozhodnete pro kratší nebo delší dobu splácení. Vždy máte k dispozici možnost mimořádných splátek a s poskytovatelem půjček si předem dohodnete jasná pravidla pro splácení. Dokonce ani nebudete dokládat, na jaké vybavení jste peníze použili, pouze pokud si vyberete úvěr na auto, bude chtít poskytovatel do zástavy velký technický průkaz.

Nebankovní půjčky na vyplacení exekuce na nemovitosti

Když už jde do tuhého a exekutor uvalí na vaší nemovitost exekuci, není dobré to ignorovat a nechat to dojít až k dražbě. Při tomto způsobu totiž dražba začíná na 60% odhadní ceny a to se vám opravdu nevyplatí, protože málokdy dojde dražba až do skutečné ceny nemovitosti. Nenechávejte to proto zajít tak daleko a začněte hned jednat. Kontaktujte poskytovatele nebankovních půjček a požádejte o půjčku s exekucí, protože banka vám v případě exekuce úvěr neposkytne a vám nic jiného nezbývá. Po podpisu úvěru a splnění podmínek smlouvy hned získáte peníze, které jdou přímo exekutorovi a vy už jen splácíte svůj úvěr. Nemovitost je zachráněna a pokud přeci jen cítíte, že budete mít potíže se splácením úvěru, máte dost času najít kupce na svou nemovitost, který vám zaplatí mnohem víc, než by bylo z dražby.