Pokud nepochodíte v bance, je tu ještě možnost nebankovní půjčky

Občas se stane, že je žádost o půjčku prostě zamítnuta – a to zejména v bankovním sektoru. Právě zde se totiž klienti hodně prověřují, stačí maličkost a možná se na vás prostě nedostane. Příjem nižší, než jaký si zrovna představuje banka nebo nějaká jiná věc, která bude v zohlednění bonity hrát roli více než podstatnou.

S bankou je to někdy těžké, ale samozřejmě existuje řešení

Banka vám nepůjčí a jste z toho poněkud zoufalí? K tomu ale vůbec není důvod, protože jsou tu i jiné cesty. Nebankovní cesta má tu výhodu, že je nepoměrně rychlejší záležitostí. Zatímco v bance byste mohli strávit celý den, v nebankovním sektoru bude vyřízeno už během příštích pár minut, což je rozhodně mimořádné plus. A na co si dát pozor?

Zatímco vzít si klasickou bankovní půjčku je sázka na jistotu, protože banka jako taková musí mít patřičnou licenci a na její transakce de facto dohlíží stát, u nebankovních organizací tomu tak úplně vždy není. Musíte si proto poskytovatele dobře prověřit. Existuje několik základních vodítek, kterých byste se měli držet…

  • Webová prezentace by měla odpovídat údajné velikosti firmy. Blikající bannery, sliby a omšelé fráze určitě nejsou nic, co by na potenciální klienty nějak zapůsobilo.
  • Má poskytovatel půjčky za sebou nějakou hmatatelnou historii? Půjčovali si u něj vaši známí nebo příbuzní, působí už na trhu pěknou řádku let a vše je bez problémů?
  • Je úroková míra skutečně tak zajímavá? Na trhu jsou desítky nabídek a každá bude mít odlišné úroky – porovnejte vše pečlivě a rozhodněte se podle své libovůle.

Půjčka ihned není žádný problém, pokud víte, jak na věc. Není třeba, abyste podstupovali dlouhé hodiny čekání někde na kamenné pobočce, když se nabízí i jiné řešení. Všechno online, všechno rychlostí blesku! Nemusíte navíc poskytovat opravdu osobní údaje, zkrátka takové, které nikdo nechce z pochopitelných důvodů dávat k dobru. Úvěr jako takový si ale musíte vždy pečlivě rozmyslet. Sjednat si pojištění schopnosti splácet je často samozřejmostí, takovou nabídku má připravenu většina nebankovních poskytovatelů. Dbejte proto vždy na to, aby vše šlo doslova jako po másle. S pojistkou nebude důvod se závažněji stresovat, v těžké životní chvíli pomůže právě pojišťovna.