Typy půjček

Na českém trhu najdeme mnoho půjček, které lze klientovi dle jeho požadavků ušít na míru. Od klasických bankovních půjček přes SMS půjčky až třeba po americkou hypotéku. Čím se vyznačují ty nejznámější půjčky a jak si vybrat tu nejlepší?

Nejběžnější jsou určitě bankovní půjčky. Díky nespočtu bankovních institucí máme k dispozici tolik finančních produktů, že výběr není jednoduchý. Bankovní půjčky se vyznačují ve většině případů nejlepšími úroky a určitou jistotou ze strany poskytovatele. Na bankovní půjčku ovšem nedosáhne každý. Banky vyžadují v první řadě doklad o výši příjmu. Na základě tohoto dokladu se dále rozhodují, zda půjčku schválí nebo nikoliv.

V případě, že jste někdy v minulosti měli problém se splácením půjčky nebo čehokoli jiného, banky si tuto skutečnost dohledají. Proto, pokud žádáte o bankovní půjčku, měli byste mít v pořádku svou platební historii. Tyto skutečnosti jsou zaznamenávány v bankovních registrech.

Nebankovní půjčky

Dalším typem půjčky, který je v dnešní době velmi populární, jsou půjčky nebankovní. K této variantě se většinou přiklánějí ti zájemci o půjčky, kteří neuspěli v bance – například proto, že neměli uspokojivou platební historii. Nebankovní půjčky jsou ve většině případů jednoduše dostupné, ale za cenu vyššího úroku, případně RPSN. Na poli nebankovních institucí najdeme nespočet hráčů, ale ne všichni jsou solidní a férový. Proto, pokud budete hledat v tomto balíčku možností půjčky, musíte vybírat pečlivě.

Půjčky bez registru

Nebankovní instituce také nabízejí půjčky bez registru. Půjčka bez registru je typ půjčky, který nebere v potaz to, jak dobře a pravidelně jste spláceli v minulosti jiné půjčky, ale třeba i elektřinu nebo plyn. Hlavním předpokladem, pokud si chcete zažádat o půjčku bez registru, je bonita – schopnost splácení. I u této nebankovní půjčky si připlatíte na úrocích. Poskytovatelé si tímto způsobem kompenzují riziko, se kterým bez registru půjčují.

Rychlá půjčka

Další typ půjčky je tzv. rychlá půjčka. Rychlé půjčky se vyznačují zejména rychlým vyřízením, které ale není pro všechny instituce jednotné. Proto, když máme vybranou právě rychlou půjčku, můžeme peníze očekávat třeba i do pěti minut, záleží pouze na podmínkách instituce.

Online půjčka

Pro své pohodlné vyřízení je rovněž oblíbená online půjčka. Online půjčku vyřídíte z pohodlí vašeho domova. Jediné, co budete muset pravděpodobně udělat, bude vyplnit formulář a poskytnout požadované doklady.