Nebankovní půjčka snadno a rychle. Jaké podmínky musíte splnit?

V současné době mnozí z vás bojují s tím, jak ustát krizi způsobenou novým typem koronaviru. V jeho důsledku totiž můžete přijít o práci, případně vás na nějaký čas čeká určitý výpadek přísunu peněz, na něž jste byli doposud zvyklí. Způsobem, jak překonat toto nepříjemné období, může být sjednání úvěru. Lze jej vyřídit velmi rychle a snadno, je ale třeba mít na paměti i veškerá úskalí takového kroku.

Jak se zajišťuje nebankovní půjčka?

V případě, že si chcete půjčit peníze při drobných finančních potížích, případně jen třeba aktuálně nemáte patřičnou hotovost pro nákup nějakého nového spotřebiče, dovolené apod., jsou nebankovní půjčky do jisté míry nejužitečnější. Banky po vás totiž obvykle chtějí řadu dokumentů k doložení, navíc musíte mít vysokou bonitu, aby vám peníze vůbec poskytly. Čeká vás tedy procedura, jejíž konec je nejistý. Velké procento žadatelů v bankách neuspěje, protože například někdy v minulosti měli lehký problém se splácením, případně kupříkladu tito lidé nemají tak vysoké příjmy, aby jim banky mohly půjčit.

Co k tomu potřebujete?

V případě nebankovní půjčky jsou nároky zpravidla omezené jen na minimum, jak se ostatně můžete přesvědčit třeba u produktu půjčka snadno, jež se prezentuje na portále uverlevne.cz. V podstatě stačí, když máte k dispozici platný občanský průkaz, případně jiný oficiální doklad totožnosti. Dále je nutné mít aktivní bankovní účet, na něj vám totiž následně přijdou peníze bezprostředně poté, co vám bude úvěr schválen.

Velkým pozitivem bývá fakt, že vyřízení je rychlé, potřebné finanční prostředky vám na účet dorazí maximálně během několika hodin, záleží to kromě jiného i na typu banky, u níž máte osobní účet vedený. Jako žadatelé o nebankovní půjčky v tuzemsku byste měli být občany České republiky, případně je zapotřebí mít zde alespoň trvalý pobyt. Na nebankovní půjčky snadno dosáhne každý, kdo je plnoletý a má pravidelné příjmy.

Nikdo neřeší, na co peníze chcete

U nebankovní půjčky platí, že je prakticky vždy bezúčelová. Nikdo po vás tedy nechce vědět, nač poskytnuté finanční prostředky použijete. Záleží opravdu jen na vás. Je to rozdíl třeba oproti hypotéce. V jejím případě totiž musíte doložit použití peněz na výstavbu, koupi či kupříkladu rekonstrukci nějaké nemovitosti.

Pro nebankovní půjčky zároveň platí, že jsou poskytované už od relativně nízkých částek s kratší dobou splatnosti, takže kvalitní nebankovní půjčka online vám vytrhne trn z paty i v okamžiku, kdy akutně potřebujete jen pár tisíc korun. U vybraných úvěrů se ale dá zařídit i suma v řádech desítek, ba dokonce jednotek stovek tisíc korun. Vždy záleží na konkrétní společnosti, jež úvěry poskytuje.