EQUA BANK RECENZE 2020: JAK SI VEDE BĚŽNÝ ÚČET A JAKÉ DALŠÍ PRODUKTY EQUA NABÍZÍ?

Připravili jsme si pro vás recenzi Equa bank běžného účtu a dalších služeb této banky. Bez bankovního účtu si to dnes asi nikdo nedokáže představit. Potřebujeme jej na placení faktur a složenek, zasílání výplaty i například ke spoření. Platba z bankovního účtu prostřednictvím internetového bankovnictví je nejsnazší formou úhrady zboží. Stejně tak platba kartou je rychlým a komfortním způsobem plateb. Pojďme se tedy podívat, jak si vede Equa bank a co vám může nabídnout?

EQUA BANK podrobná RECENZE

Na českém trhu je mnoho bank, a ještě více bankovních produktů. Pro někoho tak může být problém se v té změti nabídek vyznat. Přitom právě výběru bankovního produktu bychom měli věnovat tu největší možnou pozornost. Je důležité nenechat se zlákat třpytivými nabídkami v reklamách, ale umět si sám zjistit o bance více. Proto prozkoumejte naši recenzi banky Equa bank a udělejte si objektivní představu o této bance.

Jak si vybrat vhodnou banku?

Při výběru banky se zaměřte na několik hlavních faktorů:

  • Co od banky očekáváte?
  • Jakou má banka pověst?
  • Jaké služby budete požadovat?
  • Je banka inovativní a moderní?
  • Nabízí transparentní služby?
  • Jak na tom je její internetové bankovnictví?

Základem při takovém výběru je zejména dobrá pověst banky, kterou můžete vyčíst i z různých uživatelských recenzí na internetu. Také si zjistěte něco o tradici banky, jak dlouho působí na trhu, zda-li je stavěna na pevných základech a jestli její počet klientů narůstá.

Poté si určete, za jakým účelem si chcete bankovní účet založit. Chcete-li například soukromý účet pro osobní potřeby, firemní účet nebo větší korporátní účet… Podle toho se zaměřte na banku specializující se na oblast bankovnictví, kterou chcete využívat.

Banka Equa bank se zaměřuje jak na osobní, tak i firemní klienty. Na českém trhu působí od roku 2011 a lze ji považovat za banku nové generace. Snaží se být moderní, srozumitelná a jednoduchá. Její počet klientů neustále roste, nyní jich má více než 400 000.

Hlavní výhodou je běžný účet bez poplatků, se kterým dlouhodobě boduje jak mezi odborníky, tak u široké veřejnosti. Tento účet každý rok obsazuje přední příčky bankovních soutěží, v roce 2020 získal první místo v prestižní soutěži Zlatá koruna.

Equa bank je bezhotovostní banka, poskytující pružné a transparentní služby. Kromě oceňovaného běžného účtu nabízí ještě spořicí účet též bez zbytečných poplatků a zajímavé úvěry i půjčky. V nabídce má dokonce i hypotéky, investice, spoření a pojištění. Součástí nabídky jsou také více měnové platební karty, termínované vklady a podnikatelské úvěry.

V dnešní moderní době jistě také oceníte internetové a mobilní bankovnictví, které je u Equa bank přehledné a intuitivní. Mobilní aplikace Equa bank se dokonce umístila na prvním místě v soutěži WebTop 100.

Banka je navíc oceňována i za svůj přístup k zákazníkům, za což se v roce 2018 stala Bankou zákazníků. Její pobočky naleznete po celé České republice, nyní jich má 59. V roce 2019 navíc spustila vlastní síť bankomatů s možností vkladu.

EQUA BANK RECENZE běžného účtu

Běžný účet Equa bank je oceňovaným a vyhledávaným bankovním produktem, proto se na něj zaměříme i v této Equa bank recenzi. Běžný účet Equa bank každoročně boduje v soutěžích jako je Zlatá koruna a Finparáda.cz. Důvodem je, že se jedná o běžný účet bez zbytečných poplatků.

CO NABÍZÍ BĚŽNÝ ÚČET EQUA BANK

Běžný účet Equa bank je transparentní a velmi jednoduchý osobní účet, který je zdarma bez jakýchkoliv podmínek. Jeho založení probíhá snadno online, bez nutnosti návštěvy pobočky. Hlavní výhodou účtu jsou nulové poplatky za nejčastěji využívané služby, výběry z bankomatů v ČR bez podmínek zdarma, přehledné inetrnetové bankovnictví a výběry ze všech bankomatů v zahraničí zdarma.

K účtu si lze sjednat kontokorent nebo v případě potřeby také spořicí účet, půjčku, investování nebo pojištění. Equa bank disponuje také možností bezhotovostních plateb mobilem pomocí Google Pay a Apple Pay.

spořicí účet pro bezpečí vašich peněz

Pro ukládání financí na horší časy slouží spořicí účet. Ten vaše peníze ochrání před inflací, a v případě zajímavé úrokové sazby je také zhodnotí. Spořicí účet Equa bank si lze založit k běžnému účtu zdarma.

Výše úrokové sazby je závislá na splnění podmínek pro bonusovou sazbu. U spořicího účtu HIT dosahuje úrok až na 1 %, v případě že provedete alespoň 3 platby kartou měsíčně a vaše aktuální hodnota investice k poslednímu dni v měsíci bude dosahovat alespoň 50 000 Kč.

Spořicí účet je zdarma, a to bez podmínek. Jeho založení je stejně snadné jako u běžného účtu Equa bank a probíhá též online.

nabídka platebních karet

 Equa bank nabízí také široký výběr platebních karet. Naleznete u ní Standardní, Premium a Premium Plus platební kartu. Všechny karty jsou debetní a jsou vydané karetní společnosti MasterCard. Nejpoužívanější je karta Standard, jejíž vedení je zdarma.

Všechny karty umožňují výběry z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma. Součástí placené verze Premium a Premium Plus je navíc pojištění karty a osobních věcí, i cestovní pojištění pro celou rodinu, po celém světě a kdykoliv.

Součástí placených karet jsou také bonusové programy Mastercard Priceless Sphere. Vedení debetní karty Premium stojí 89 Kč měsíčně, Premium Plus vás vyjde na 129 korun měsíčně.

INVESTOVÁNÍ S EQUA BANK

Investování je vhodné, pokud nechcete nechat své peníze ležet ladem, ale raději byste, aby vám vydělávaly. S Equa bank je investování jednoduché. Investovat můžete již od 100 Kč automaticky při platbě kartou. Na stránkách Equa bank si můžete zvolit svůj investiční cíl, výši investice a dobu, po kterou chcete investovat. Vyberete míru rizika, kterou jste ochotni podstoupit a můžete začít s investováním.

Zřízení a zrušení investičního účtu u Equa bank je zdarma, stejně tak vedení, správa a úschova cenných papírů. Neplatíte ani žádné výkonnostní poplatky. Platíte pouze za to, co skutečně investujete – z drobných investic 0,5 %, u jednorázových nákupů 1,5 %.

Vybírat je možné z široké nabídky fondů, banka vám s celým procesem pomůže. Dejte si však pozor na to, že hodnota investice může kolísat a čím vyšší rizikovost zvolíte, tím je větší pravděpodobnost finanční ztráty. Pro možnost investování u Equa bank musíte disponovat běžným účtem Equa bank s platební kartou.

PŮJČKA A HYPOTÉKA OD EQUA BANK

Nabídka půjček u Equa bank je poměrně rozsáhlá. Naleznete u ní tyto půjčky: Minutovou půjčku, RePůjčku, RePůjčku – konsolidaci a AutoPůjčku. Sjednání půjček je možné online, schválení probíhá do několika minut. Banka poskytuje půjčky bez poplatků a další výhodou jsou nižší úrokové sazby.

Hypotéka od Equa bank je bez zbytečných poplatků a umožňuje mimořádné splátky zdarma. Banka má v nabídce nejen klasickou hypotéku, ale také možnost refinancování nebo hypotéku tzv. na cokoliv. Podnikatelům se nabízí hypotéka pro podnikatele a živnostníky. Pokud máte problematickou úvěrovou historii, je pro vás připravena hypotéka FIT.

POJIŠTĚNÍ

Equa bank nezaostává ani co se týká pojištění. Nabízí komplexní pojištění pro klienty i jejich rodinné příslušníky. Součástí nabídky je pojištění karet a osobních věcí, cestovní pojištění i pojištění výdajů. Pojištění karet a osobních věcí stojí 29 Kč měsíčně a bude se hodit v případě zneužití karty i ztráty osobních věcí. Do tohoto pojištění je zahrnuto odcizení tabletu, mobilu, notebooku a fotoaparátu.

Cestovní pojištění vyjde také na 29 Kč a bude chránit vás i celou vaši rodinu kdykoliv se vydáte do zahraničí. Pojištění výdajů stojí 129 Kč měsíčně a je určeno pro případ neočekávané životní situace (ztráta zaměstnání, dlouhodobější pracovní neschopnost).

INTERNETOVÉ A MOBILNÍ BANKOVNICTVÍ

Internetové a mobilní bankovnictví Equa bank je intuitivní a přehledné. Správa financí v něm probíhá snadno. Vše důležité naleznete na úvodní stránce bankovnictví. Equabanking umožňuje přehled o vašich financích, zadávání platebních příkazů, nastavení bankovních produktů, přehled o zůstatcích, informace o úvěru, napojení na účetní program i disponentský model.

Stejně tak mobilní aplikace je velmi uživatelsky příjemná. Umožní vám získat přehled o financích, ale také zadávat platby, nastavovat platební karty, měnit PIN kódy apod. Bankovnictví Equa bank je zdarma k běžnému účtu nebo jinému bankovnímu produktu banky.

BĚŽNÝ ÚČET V EUR A USD

Běžný účet si navíc lze zdarma otevřít i v EUR a USD. Stejně tak platební kartu Equa bank můžete využít multiměnově. Při cestách do zahraničí se vám peníze při výběrech a transakcích automaticky čerpají z účtu v měně, ve které úhradu provádíte (pouze EUR a USD). Díky tomu ušetříte za převod měn směnným kurzem.

VÝHODY A NEVÝHODY ÚČTU U EQUA BANK

VÝHODY

Účet u Equa bank přináší mnoho výhod. Tou hlavní jsou nulové poplatky za nejpoužívanější služby – založení a vedení účtu, výběry z bankomatů v ČR a v zahraničí. Dalšími výhodami pak jsou nízké úrokové sazby u půjček, široká nabídka produktů i kompletní založení i správa financí online. Pochválit musíme také přehledné internetové bankovnictví i spuštění vlastní sítě bankomatů s možností vkladu.

NEVÝHODY

Samozřejmě jak to tak u bank bývá, i Equa bank má své nevýhody. Řadí se k nim nízká úroková sazba na spořicím účtu i nemožnost výběru hotovosti na pobočce. V nabídce platebních karet navíc chybí kreditní karta.

ZÁVĚR RECENZE EQUA BANK

Equa bank je moderní banka nové generace, která si zakládá na jednoduchosti a transparentním přístupu. Dbá na svou politiku nízkých nebo nulových poplatků a chce poskytovat bankovní služby dostupné všem. Její hlavní výhodou je uživatelsky přívětivé bankovnictví a výběr z bankomatů v ČR i v zahraničí zdarma. Tato banka je vhodná jak pro správu osobních financí, tak i pro firemní klientelu. Vyhovovat bude pravděpodobně všem, kdo hledají srozumitelné bankovní služby bez zbytečných podmínek a poplatků. Naopak by nemusela vyhovovat náročnějším klientům, kterým by jistě chyběla kreditní karta a širší nabídka produktů kterou naleznou v tradičních českých bankách.