Proč je důležité zaměřit pozornost na poskytovatele půjčky?

Tisíce lidí, kteří kvůli vlastní neopatrnosti přišli o peníze, pro vás musí být dostatečným varováním. Když si chcete půjčit od nebankovní společnosti, musíte si poskytovatele důkladně prověřit. Celý proces tím prodloužíte jen o několik málo minut. Čeho si všímat a jak si vlastně půjčit dobře?

Pomáhá novela

Od prosince 2016 začala v České republice platit novela zákona o spotřebitelském úvěru. Cílem nového zákona je výrazně snížit počet nebankovních společností, které nabízí rychlé půjčky. Novela ukládá všem poskytovatelům 2 podmínky: prokázat, že má firma kapitál minimálně 20 000 000 korun, současně si musí požádat o povolení k poskytování půjček od ČNB (podrobněji se s novými nařízeními seznámíte v tomto článku). Zejména pro podvodné firmy je to likvidační, takže z trhu pomalu mizí. Narazit na ně ale můžete. Jak poznáte podvod? Podívejte se na online blacklisty, kde podvedení lidé sdílí své zkušenosti.

Členství v APNÚ je žádané

Na serióznost společnosti naopak poukazuje, když je aktivním členem APNÚ (Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů). Asociace se snaží bojovat proti neférovým firmám a současně vytváří lepší podmínky v oblasti nebankovního půjčování. Mezi zakládající členy patří Via SMS s.r.o. Tato společnost poskytuje půjčky do výplaty kromě v ČR také ve Španělsku, Litvě, Polsku, Lotyšsku a Švédsku.

První půjčka na zkoušku zdarma

Nebankovní půjčky jsou „záludné“ v tom, že mají kratší dobu splatnosti, většinou je to do 30 dní. Klient si dobu volí sám, aby si mohl úvěr co nejlépe přizpůsobit svým potřebám. Každý si musí dobře spočítat, aby stihl peníze včas vrátit. Je výhodou, když společnost nabízí půjčku bez poplatku. Díky ní si každý fungování nebankovního půjčování vyzkouší a nezaplatí ani korunu navíc. U Via SMS s.r.o. si takto snadno půjčíte až 8000 Kč na 30 dní. Další výhodou je, že půjčka je vyřízena do několika minut, vše se odehrává na internetu a pomocí SMS.