Krátkodobé půjčky jsou rychlá pomoc v případě malých finančních problémů

Půjčovat si v bance je stále spíše o čekání, ale v nebankovním sektoru půjde vše mnohem rychleji.

Bez osobního jednání s člověkem, s nímž se vůbec neznáte, ale také bez telefonátů, dlouhého vyčkávání na nějakou zprávu a dalších věcí, které dnes už moc nepotěší – máme přeci rychlý internet, přes nějž se dá řešit všechno od A až do Z. Je to bezpečný způsob, jak co nejrychleji vyřídit potřebné záležitosti, u kterých už není důvod podstupovat schůzky mezi čtyřma očima a neobvykle rozsáhlé papírování. Moderní doba přeje všem, kdo na peníze opravdu spěchají. Platba do čtvrt hodiny od schválení, to je skutečně skvělé!

Krátký kontaktní formulář a potvrzení o příjmu

Když se řekne krátkodobé půjčky, jistě tušíte, že nepůjde o záležitost, jejímuž vyřizování byste snad museli obětovat odpoledne nebo pohodový večer s rodinou. Naopak, rychlá dohoda je prioritou každého nebankovního poskytovatele úvěrů. Jednoduše, kdyby se snad s vyřízením otálelo a celková administrativa přerostla určitou mez, klient by se určitě obrátil někam jinam. A tím pádem by k žádnému obchodu ani nedošlo, i proto je zde třeba bleskového jednání. Kolik si můžete půjčit?

  • Minimum je tisícovka, maximum patnáct tisíc korun. Vyberte si částku, jakou potřebujete.
  • Lhůta splatnosti lze snadno nastavit až do čtyř různých forem – 1, 2, 3 nebo také 4 týdny.
  • Problémy se splácením? Nevadí, stačí uhradit malý poplatek pro prodloužení lhůty splatnosti.

Takto vypadá půjčka nebankovního charakteru v několika základních bodech, ale jistě bychom mohli mluvit i o pár zajímavých výhodách – jako je třeba možnost vyřízení pouze online, velmi krátké smlouvě nebo malému množství osobních dat, které bude nutné pro úplné vyřízení předat ve formuláři konkrétnímu poskytovateli.

Všechna čísla si ověříte díky kalkulačce

Budete mít maximální přehled – a to ještě před samotným uzavřením smlouvy. Jistě, jde o relativně malou půjčku, ale proč si neprohlédnout všechna čísla a o celé záležitosti ještě jednou trochu nepopřemýšlet? Nejvýhodnější půjčka kalkulačka nabídne i detaily, budete mít jasno, co na vás čeká, když odešlete oficiální žádost. Nemusíte zvedat telefon, informace máte přehledně setříděné na jediné obrazovce. A pak už je jen na vás, jestli si sjednáte půjčku nebo ne…

O bezpečnost osobních dat je vždy postaráno

Budete odesílat důvěrné údaje, nejen jméno a příjmení, adresu trvalého bydliště a další věci, ale třeba i potvrzení o trvalém příjmu – tedy výpis z bankovního konta. Nemusíte se ale obávat, neboť bezpečnost je pro poskytovatele půjček na prvním místě, žádná třetí strana se k uloženým údajům rozhodně nedostane! Pečlivé šifrování je totiž sázkou na jistotu. A mimochodem, když už jsme u tématu diskrétnosti, samozřejmě platí, že jediný, kdo by mohl do okolí rozšířit informaci o půjčce, jste jen vy. Poskytovatelé ctí zpovědní tajemství a rozhodně nebudou svá interní data sdílet veřejně.

Půjčte si jen tolik, na kolik opravdu máte

A na závěr – půjčka je dobrým přítelem, ale poměrně nepříjemným nadřízeným. Musí posloužit a rozhodně by neměla nad vámi získat kontrolu. Měli byste si proto pečlivě rozmyslet každý krok. Kolik peněz potřebujete a je půjčka opravdu nutností? V některých situacích své stanovisko přehodnotíte, jindy zase snížíte původní odhad půjčky na menší částku. Je třeba si půjčovat jen takovou sumu, kterou váš rodinný rozpočet opravdu dobře zvládne. V opačném případě totiž můžete spadnout do problémů, jejichž konec může být až po proběhlém exekučním řízení. Je lepší podobným problémům předcházet než je pak složitě řešit, že?