Krbové vložky se vyznačují hned několika přednostmi

Pokud přemýšlíte nad úsporným zdrojem tepla, ovšem s vysokou výhřevností, ideální volbou jsou krbové vložky. Při jejich výběru však zohledněte velikost místnosti, protože výkon krbových vložek se pohybuje různě, většinou od 4 kW do 20 kW. Stejně tak nezapomínejte na design, jenž by měl dokonale zapadnout do celkového stylu interiéru. V současné době jsou k dostání i nadčasové varianty, které se stanou chloubou obývacího pokoje.

Krbové vložky představují úsporný, současně i ekologický způsob vytápění. Stávají se plnohodnotnou náhradou kotle na dřevo, zemní plyn a uhlí. Stejně tak v mnohém poráží i elektrické přímotopy. Pomocí výměníku je možné teplo produkované krbovými vložkami rozvádět do radiátorů, případně skrze ventilátory i do dalších místností.

Krbové vložky i do novostaveb

Sice je nádherná představa ležet během mrazivých zimních večerů u krbu s otevřeným ohništěm, sledovat plápolající plameny a poslouchat praskající dřevo. Nicméně takové krby jsou pomalu na ústupu, protože je nahrazují krbové vložky, které disponují praktickými dvířky.

Krbové vložky jsou bezpečnější, neboť je ohniště uzavřeno, což oceníte i v případě, jestli máte děti. Palivo navíc hoří rovnoměrně, a tím pádem je dosaženo i vyšší účinnosti, která bývá často až 80 procent.

Realizace krbové vložky je náročnější než montáž krbových kamen, a to i z finančního hlediska. Krbová vložka potřebuje obezdít, a proto se často doporučuje především při rekonstrukci či výstavbě rodinného dobu, protože bez stavebních zásahů to nejde.

Kde krbovou vložku koupit?

Pestrým produktovým portfoliem disponuje společnost Svět krbů spol. s r.o., která vám pomůže zvolit optimální velikost i výkon. Všechny nabízené modely se vyznačují dlouhou životností a precizním zpracováním.