Cena zlata roste a spolu s ní i prodeje

Přemýšlíte, do čeho v dnešní nejisté době uložit své peníze? Možností zase tolik není. Pokud toužíte po výnosu a zároveň nejste ochotní riskovat, vhod přijde například investiční zlato. Máme na mysli zlato v jeho fyzické podobě, tedy zlaté slitky a zlaté mince, které si koupíte, schováte doma do trezoru a kdykoliv v případě potřeby je proměníte zpět za peníze.

V poslední době prodeje zlata raketově stoupají. Čím to je? Mohou za to zejména covid, slabá koruna a dezorientovaný systém. Vlivem ekonomické krize se v letošním roce cena zlata vyhoupla o 30 % a růst bude pravděpodobně dále pokračovat. Nyní se však cena trochu snížila, asi o 10 %, což dává všem investorům dobrou příležitost k nákupu.

Zlato kupujte právě nyní

Velmi pěkné peníze vydělali ti, co zlato nakoupili začátkem roku. Jeho cena od té doby velmi stoupla. Investoři ovšem očekávají pokračování tohoto trendu, a proto se nezdráhají nakupovat ani nyní. Obzvlášť teď, když cena zase mírně klesla. Nebojte se, takové chování je zcela normální. Zlato dlouhodobě stoupá, ale ne úplně lineárně, výkyvy směrem dolů vždycky byly a budou.

Do zlata se ukládá větší procento investičního portfolia

V dřívějších dobách se doporučovalo do zlata uložit 5-10 % majetku. Dnes už to tak úplně neplatí a investoři z celého světa do zlata ukládají mnohem více. Chtějí svůj majetek ochránit před ekonomickou krizí i případným pádem měny. Ekonomika se totiž jednou určitě zotaví a za zlato získáte více peněz. V případě pádu měny ho prostě prodáte za měnu novou, případně někde v zahraničí. O zlato je zájem po celém světě.

Zlato se hodí i menším investorům

Investiční zlato je dnes dostupné pro kohokoliv. Větší zlaté slitky sice stojí statisíce či více, avšak zlaté mince se pohybují v tisícovkách korun, takže si je může dovolit i méně movitý investor. Nákup je zcela jednoduchý, jednou z možností je například objednání z e-shopu Zlate-mince.cz. Prodejce provozující tento e-shop působí na trhu už dlouhou dobu a zlatem spolehlivě zásobuje 60 000 klientů.