Půjčit si nebankovní cestou s levným úrokem? Poradíme vám!

Peníze nebankovní cestou, to samozřejmě není žádný problém. Půjčit si je otázkou několika minut, často jsou ale na obtíž poněkud vyšší úroky, které se s nebankovními úvěry obvykle pojí. Nemusí to tak ale samozřejmě platit úplně vždy a všude, protože existují i takové společnosti, jež mají hladinu svých úroků poměrně nízkou. Jaké to jsou? Nebojte, brzy si je představíme!

Půjčka by měla pomoci něco řešit

Půjčit peníze byste si měli za nějakým zvláštním účelem, který máte dobře promyšlený. V opačném případě mohou nastat problémy, co se s takovým nezodpovědným chováním pojí. Mějte proto vždy na paměti, když si půjčujete, za jak dlouho můžete půjčku splatit a jestli je daný termín opravdu reálným. V opačném případě do podobného podniku raději nechoďte, půjčka je totiž dobrý sluha, ale současně také zlý pán.

Nejvýhodnější úroková sazba také může být lehce zavádějící, a to i proto, že byste se měli dívat raději na jiný číselný ukazatel. Je to RPSN – tedy Roční procentní sazba nákladů – která zahrnuje i veškeré poplatky kolem dané půjčky, nikoliv jen a pouze úrokovou sazbu. Uvádět se musí ze zákona, proto ji jistě najdete u všech nabídek nebankovních půjček na tuzemském trhu.

Porovnáme pro vás trojici zajímavých půjček

Přinášíme vám srovnání tří půjček, které jsou hodně oblíbené a čekat od nich můžete opravdu hodně. Jaké to jsou? V první řadě si trochu blíže představíme Cofidis půjčku, ukáže se vám také Home Credit půjčka a Tesco půjčka, rozhodně tedy bude z čeho vybírat! Čísla řeknou nejvíc, to platí prostě a jednoduše u všech nabídek půjček napříč celým trhem.

Půjčka Cofidis Home Credit Tesco
Možný rozsah 20 až 500 tisíc korun 10 až 200 tisíc korun 20 až 200 tisíc korun
Doba splatnosti 12 až 90 měsíců 12 až 84 měsíců 12 až 84 měsíců
Úrok / RPSN od 5,9 / 6,06 % 9,82 / 10,3 % 11,79 / 12,5 %
Poplatky Ne Ne Ne

 

Jak vidno, největší úspěch tu slaví společnost Cofidis. U této nabídky je ale třeba podotknout, že platí jen v případě, že o ni požádají dva partneři – nejde tedy o klasický spotřebitelský úvěr pro jednu jedinou osobu, je to prostě půjčka pro dva. I díky tomu se patřičně navýší možný objem půjčky, ten činí až půl milionu korun. Pro jednotlivce tak vlastně nabízí nejlepší podmínky společnost Home Credit.