Jak vybrat vhodnou online půjčku? Dejte na recenze a hodnocení

Půjčky jsou dnes dostupným úvěrovým nástrojem, jak si pomoci v rámci nákupu nejrůznějších věcí. Díky vypůjčeným penězům máte možnost financovat své záliby, koníčky a potřeby. Jestliže však nechcete bankovním či nebankovním společnostem platit více než musíte, měli byste vědět, jak vybrat tu správnou půjčku.

Zaměřit se musíte na dvě základní věci. Jednou z nich jsou parametry úvěry a tou druhou zkušenosti spokojených zákazníků. Právě ty mají v tomto směru hodně vypovídající hodnotu.

Výběr půjčky od A až do Z

V první řadě nehleďte pouze na recenze. Snažte se jednotlivé úvěry srovnat na základě několika kritérií. Takovým pomyslným odrazovým bodem by se pro vás mělo stát to, jak vysokou částku vám společnost půjčí a s jak dlouhou dobou splatnosti. Pak je třeba přistoupit k dalším zásadním parametrům.

  • Velikost úrokové sazby
  • Výše poplatků

V případě úrokové sazby vsaďte na hodnotu RPSN, která prezentuje roční procentuální sazbu nákladů. Za ní se totiž skrývají všechny náklady spjaté s vámi zvoleným úvěrem. To je pravděpodobně ta nejvíce vypovídající hodnota u půjčky.

Podstatné je také to, zda za vyřízení nebo dokonce následné vedení bankovního produktu budete platit či nikoliv. Potěšit vás může fakt, že dnes se většina poskytovatelů snaží tyto poplatky zrušit nebo minimalizovat, ať už jde o předčasné splacení, mimořádné splátky a mnohé jiné věci.

Hodnocení půjček

Nyní už se pojďme zaměřit na druhý podstatný bod, kterým jsou zkušenosti se Zonky a podobnými poskytovateli. Tyto informace hledejte na těch správných místech. Nejlépe tam, kde jsou sdružována hodnocení bankovních i nebankovních společností na jediném místě. Teprve z nich si uděláte reálnou představu o tom, jak probíhá proces schvalování, jak rychle vám dorazí peníze na bankovní účet a mnohé jiné.

Zjistíte, jak lidé hodnotili Equa Bank a další banky. Zkrátka, jak si stojí jejich bankovní produkty mezi skutečnými a reálnými klienty. V tomto směru se vám praktickým nástrojem a zdrojem spousty informací stane internetový portál Půjčka.co, kde naleznete vše důležité.