Bytový textil – záclony a povlečení – změní váš domov k nepoznání

Trápíte-li se otázkou, jak jednoduše a rychle proměnit váš domov, aby to zároveň významně nezatížilo vaši peněženku, vsaďte na výrazné bytové textilie. Řeč je o záclonách, povlečení, přehozech a dekorativních polštářcích. Právě tyto doplňky vytváří pověstnou příjemnou atmosféru.

Útulnost, ale i praktický účel

Bytový textil vám domov nejen zútulní, nýbrž plní též praktickou funkci. Pokud se zaměříme na okna, dekorujeme je záclonou proto, aby vypadala dobře zevnitř i zvenčí. Navíc záclony doplněné závěsy či žaluziemi zabrání nežádoucím pohledům kolemjdoucím. Stávají se tak estetickým doplňkem chránícím vaše soukromí. Podle čeho záclony vybírat? S pokojem umí doslova zázraky. Opticky ho rozzáří či ztmaví. Toto kouzlo závisí na hustotě vzoru, barvě a délce záclony. V každém případě mějte na paměti, aby dekor záclon korespondoval se stylem interiéru. Do moderních domovů jsou vhodné rovné linky, venkovský styl ozdobte květinovými motivy.

Nenechte se během spánku rušit

Se záclonami jdou ruku v ruce závěsy, které dodají pokoji osobitost. Zejména v ložnicích jsou žádané v tzv. blackout variantě, neboť dokáží zadržet až 90 % světla. Díky tomu vás předčasně nevzbudí první sluneční paprsky. Za zmínku jistě stojí další jejich pozitivní vlastnost, kterou je schopnost udržet příjemné klima v místnosti. V létě nebudete usínat v přehřátém pokoji, v zimě na vás nebude dotírat mrazivý chlad zvenčí.

Ložnice vyvedená tón v tónu

Nepřehlédnutelným dekorativním prvkem každé ložnice je povlečení. Jeho dekor a materiál můžete měnit dle ročního období, nebo jen tak podle nálady. Se vzory to ovšem nepřehánějte. Ložnice je místem odpočinku, a z toho důvodu by neměla hýřit pestrými barvami a motivy. Dopřejete-li si výrazný vzor na povlečení, zkombinujte s ním jednobarevné bytové textilie, aby pokoj nevypadal přeplácaně.