Nejlepší nabídka na trhu nebankovních půjček bývá často hodně nenápadná

Nejde o nic složitého, stačí jen splnit pár základních předpokladů a půjčka může být snadno na světě. Jen několik minut, jen několik základních údajů, žádné zjišťování skutečně intimních dat a sáhodlouhý formulář k vyplnění. Vše se vyřídí velice brzy, s vyžádanými penězi budete moci nakládat ještě tentýž den. Ale jak si vybrat tu vůbec nejlepší nabídku, která je zrovna na tuzemském trhu k mání?

Ekonomicky výhodná, ale pochopitelně také sjednaná u férového poskytovatele

Nejlevnější půjčka určitě nebude tatáž, jako ta, která nabídne nejzvučnější reklamu v hlavním vysílacím čase tuzemských televizí. Jistě se tedy není radno řídit sloganem nebo podle referencí několika herců a zpěváků. Naopak, musíte být o poznání komplexnější a prověřit si poskytovatele půjčky doslova od A do Z. Kde má sídlo? Jakou má pověst u svých klientů? Je na trhu už delší dobu bez větších problémů? Nejen tyto tři otázky si musíte položit, a to hned zpočátku. Odfiltrujete tak nabídky, které opravdu nestojí za zvažování. Na co dalšího je třeba se zaměřit?

  • Úroková sazba. Neřekne sice nejvíce, ale rozhodně dost na to, aby ji šlo zařadit do mozaiky.
  • RPSN. Roční procentní sazba nákladů napoví, o kolik přeplatíte jistinu. Během pár vteřin!
  • Doplňkové služby. Jestli není možné splátku odložit za mírný poplatek, proč půjčku zvažovat?

Půjčka 5000 Kč je vyřízená opravdu bleskově. Nemusíte na nic čekat, není třeba telefonický hovor, stejně jako dlouhé posezení před počítačem. Vlastně, když se řekne první půjčka zdarma, pominou veškeré zábrany – jednoduše, pokud jste novým klientem a dříve jste si ještě nepůjčovali, je bezesporu určena právě vám. Nemusíte se namáhat s propočítáváním úroků, stačí jen zaplatit dlužnou částku včas do určeného data a o nic více se už vlastně ani starat nemusíte. Jistě, až tak jednoduchá celá věc je!

Úrok si pohlídejte, samozřejmě ale není jedinou součástí oné specifické mozaiky. Prohlížet však musíte ještě mnohem více, porovnávejte všechny důležité údaje, RPSN například musí být ze zákona uvedené u každé nabídky půjčky, a to už od přelomu milénia. Pokud si nevíte rady, nebojte se oslovit nezávislý srovnávač, jenž udělá podobnou práci jednoduše za vás!