Dostali jste se do finanční tísně a uvažujete o půjčce? Vybírejte pečlivě a s chladnou hlavou!

Způsobů, jak se dostat k penězům, je dnes spousta. Peníze si můžete buď vydělat, nebo si je půjčit. Od různých poskytovatelů a za různých podmínek. Pak je samozřejmě musíte splatit. U většiny půjček platí základní matematická rovnice.

Čím dříve se vám to podaří a o co větší částku se bude jednat, tím méně za půjčku zaplatíte. A obráceně samozřejmě. Nejdražší tak bývají půjčky nízké s dlouhou splatností. Nejlevnější půjčky vysoké s naopak krátkou splatností.

Kam pro peníze?

Už dávno neplatí, že jenom do banky. Naopak. Na trhu dnes podniká celá řada nebankovních společností, u nichž se setkáte ještě s výhodnějšími podmínkami než u bank. Každou půjčku ovšem, bankovní i nebankovní, vybírejte pečlivě! V první řadě si rozmyslete, zdali peníze skutečně potřebujete a nač. Chcete se zadlužit na dovolenou nebo na Vánoce? To není zrovna dobrý nápad. Dosloužila vám lednička či pračka? V tom případě proč ne? Budete-li ji ovšem schopni splatit.

Bankovní versus nebankovní společnosti

Schopnost půjčku splácet a splatit je u bankovních společností klíčovým údajem při rozhodování, zda-li žadateli bude vyhověno. Právě na bonitu klienta bankovní a nebankovní společnosti nahlížejí různými způsoby. Banka si žadatele proklepává po svém, většinou na základě výše pravidelného měsíčního příjmu či daňového přiznání z uplynulého roku. U nebankovních společností například v případě populárních krátkodobých půjček jste tohoto kroku ušetřeni. To ovšem neznamená, že takováto půjčka pro vás bude výhodná.

Krátkodobá půjčka? Pro prvožadatele přímo ideální

Například krátkodobá půjčka online od společnosti Creditstar je ideální pro prvožadatele. Pokud pětitisícovou půjčku splatí do třiceti dní, nebude je stát jedinou korunu. Dvojnásobná doba splatnosti pak tuto půjčku prodraží o dva tisíce korun. Na necelé dva tisíce korun je vyjde i sedmitisícová půjčka s měsíční splatností.

Pro koho ano a pro koho ne?

Z výše zmíněných počtů vyplývá, že se jedná o ideální produkt pro nenadálý výdaj pro někoho, kdo si je jistý, že zapůjčený obnos bude schopen do měsíce splatit. Patříte do této kategorie? Pak není důvod o půjčku nezažádat. Nejste-li si svou schopností splácet jisti, poohlédněte se raději někde jinde.