Jak ušetřit? Vyberte si správné refinancování hypotéky

Nevyhovují vám stávající podmínky hypotéky a máte pocit, že jinde získáte lepší nabídku? Končí vám fixace a nechcete využít nové nabídky od vašeho stávajícího poskytovatele? Tohle můžou být důvody, proč se pustit do refinancování hypotéky. Nejde o nic složitého a dnes tuto možnost nabízí většina poskytovatelů. A jak to funguje? Pokračujte ve čtení článku a dozvíte se více informací.

Proč se pustit do refinancování hypotéky?

Hlavním důvodem, proč se vůbec pustit do refinancování hypotéky je touha získat výhodnější nabídku a ušetřit. Zajímá nás hlavně úroková sazba, která může po fixaci vyletět nahoru podle toho, jak je na tom aktuálně trh. Dobrou zprávou je, že se nemusíte smířit s tím, co vám nabízí váš aktuální poskytovatel, ale můžete se poohlédnout i jinde a hypotéku tak refinancovat. V podstatě se jedná o převod hypotéky k jiné společnosti nabízející lepší podmínky a nižší ceny. O většinu administrativy se postará nový poskytovatel, u kterého stačí pouze vyplnit žádost o refinancování a dohodnout se na dalším postupu. Chytrým refinancováním, kdy si vyberete dobrou nabídku, můžete ušetřit několik tisíc až desetitisíce korun v závislosti na tom, kolik ještě zbývá doplatit.

Jak si poradit s výběrem výhodné nabídky pro refinancování?

Při výběru nabídky pro refinancování platí v zásadě stejná pravidla jako při hledání nové hypotéky. Zajímají nás hlavně čísla. V popředí bývá klasicky úroková sazba, kdy i několik desetin může znamenat velký rozdíl, protože se operuje s miliónovými částkami. Z toho důvodu je nesmírně důležité pustit se do průzkumu trhu a vybrat si co možná nejlepší nabídku. Refinancování hypotéky si navíc můžete virtuálně spočítat, což značně usnadňuje celý průzkum trhu a přehledněji si vyberete z dostupných nabídek.

Zjistěte si novou úrokovou sazbu z kalkulačky

Nejlepším způsobem, jak si zjistit nové podmínky a čísla ohledně refinancování hypotéky, je zadání vašich dat do internetové hypoteční kalkulačky. Výsledkem bude nabízená úroková sazbu, na kterou navíc máte záruku poskytnutí až 30 dní od zadání do kalkulačky. V klidu si tak všechno promyslíte, ať opravdu vyberete tu nejlepší možnost. U refinancování s cílem získat co možná nejvýhodnější podmínky může figurovat pouze jeden jediný člověk, ale nabídka je otevřená i pro páry, případně až pro 4 lidi ze dvou domácností. Tímto sloučením při refinancování možná dosáhnete výrazně lepších čísel v porovnání se samostatným řešením. Detaily a další informace je možné získat na bezplatné lince nebo při osobní návštěvě pobočky. Pro oťukání si nabídky je k dispozici nezávazný formulář, ať si vyzkoušíte komunikaci s novým poskytovatelem a ověříte si, že čísla uváděná na internetových stránkách jsou skutečně reálně nabízená.