Odborné ocenění vašich mincí proběhne již 3. 4. 2020 v prodejně Pražské mincovny

Cena zlata je na svém sedmiletém maximu. Kdo do něj neinvestoval včas, má ještě jednu šanci – porozhlédnout se doma, s nadsázkou řečeno, po domácím pokladu.

Odborníci na investování předpokládají, že rok 2020 bude zlatým rokem. Cena zlata extrémně roste. A roste i výkup zlata a mincí. Ti, co do zlata investovali spíše z krátkodobého a střednědobého pohledu, za což se považuje zhruba sedm let, nyní prodávají, aby investici zhodnotili.

Díky rostoucí ceně zlata se prodávají investiční slitky, ale i investiční mince

Mnohdy dokonce celé numismatické sbírky. Stejně to platí pro Česko i Slovensko. Slováci mají podle odborníků dokonce výhodu, protože u nich není cena zlata ovlivněna kurzem české koruny vůči euru tak, jak je tomu u nás.

Najděte doma poklad

Pokud teď trochu litujete, že jste včas do zlata rovněž neinvestovali, máte ještě jednu šanci. Nemáte doma náhodou poklad? Ne, tato otázka vám vůbec nemusí připadat nemístná. Numismatici se často setkávají s tím, že lidi mají doma poklad, o kterém vůbec nevědí. Nemusí jít o takový extrém, kde předchozí majitel naší chalupy našel za komínem celý džbán starých mincí. Třeba u vás doma prachem zapadá jediná zašedlá stará mince. Nebo víte o těch, co se válí ve staré bedně v podkroví. Jenomže jak zjistit, zdali jde o vzácnou minci, třeba z dob Rakousko-Uherska, nebo o bezcennou cetku?

Stavte se v prodejně Pražské mincovny pro odborný posudek

I mince z dob Československa může mít neuvěřitelnou sběratelskou hodnotu. Ocenění mincí lze teď získat skutečně od těch nejlepších znalců. V pátek 3. 4. 2020 budou mince zájemců v oficiální prodejně Pražské mincovny v Obecním domě posuzovat přední znalci na českou a rakouskou numismatiku. Jde o odborníky z obchodní společnosti rakouské centrální banky. Nemusíte se bát ani jazykové bariéry. Mluví totiž plynně česky. Ocenění mincí je zcela zdarma.