Ušetřete za relé, ne kvalitou, ale kvantitou

Elektromagnetická relé se používají v mnoha odvětvích. Jde o poměrně jednoduché elektronické součástky, které stojí několik desítek, maximálně stovek korun. Nad nákupem jednoho tedy nejspíš nebudete příliš přemýšlet. Pokud však nakupujete relé ve velkém, vyplatí se hledat cenově příznivou variantu.

Relé se nejčastěji používá jako spínač či vypínač. Samo o sobě je ovládáno malým napětím a proudem, nicméně dokáže spínat velké elektrické výkony. Můžete s ním ovládat například osvětlení haly, spínat elektrické topení apod.

Relé jako levnější alternativa polovodičového spínače

Už tím, že používáte relé jako spínač, vlastně šetříte. Elektronická relé nahrazují polovodičové spínače, protože ty jsou obvykle drahé, velké a musely by se chladit. Když sepne relé, sepnutý kontakt je téměř bezeztrátový, takže se neohřívá. Rozepnuté relé je rozpojené dokonale a nezáleží na tom, zda se ovládá stejnosměrný či střídavý spotřebič. Samozřejmě existují i nevýhody – relé pracuje na mechanickém principu, takže není až tak rychlé jako polovodičové spínače a nemá tak dlouhou životnost spínacího mechanismu.

Vyberte si ten správný typ

Elektromagnetických relé se vyrábí celá řada. Některá jsou bezpečnostní, další přímo vertikální či horizontální, jiná miniaturní. Liší se i pracovní teplotou, jmenovitým napětím cívky, proudem kontaktů, konfigurací kontaktů, odporem cívky nebo rozměry. Není tedy nutné dělat kompromisy. Pokud někde nemají relé, jež sháníte, nejspíš prostě postačí poohlédnout se jinde – například v e-shopu TME.eu.

Vyberte si od polských specialistů

TME (Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.) je polská společnost se sídlem v Lodži. Povedlo se jí rozrůst do celého světa a Česko není výjimkou. Nebojte, nebudete platit žádné drahé poštovné ze zahraničí, balík do 30 kg vám doveze PPL za 120 korun – tedy za náklady, jaké jsou běžné při přepravě po ČR. Zásilka k českému zákazníkovi dorazí typicky za 1-2 pracovní dny.

Společnost TME prodává nejrůznější elektronické součástky. Kromě relé a stykačů třeba ještě pojistky, jističe, přepínače, kontrolky, optoelektroniku, polovodiče, krabičky, zdroje energie, transformátory či ventilátory.

Snadno najdete, co hledáte

Nabídku relé si můžete přehledně filtrovat. Stačí si zaškrtnout požadovaný odpor, řadu, napětí nebo výrobce. Seženete relé 230V i relé 109. Výrobků jsou v současné chvíli připraveny skoro dva tisíce, a to za velmi příznivé ceny. U TME se určitě vyplatí nakupovat zejména tehdy, pokud se potřebujete zásobit ve velkém. Čím více kusů totiž pořídíte, tím levnější bude cena za jeden. Nemusíte objednávat rovnou tisíce, už od sta kusů nakoupíte téměř za polovinu. A jako v každém správném e-shopu nechybí ani na TME.eu výprodeje, v nichž nakoupíte ještě levněji.