Nebankovní půjčky si dobře prověřujte, nepodepisujte nic unáhleně

V nebankovním světě půjčování peněz je rozhodně spoustu možností, jak si sjednat zajímavý úvěr. Rozhodnout se je však hodně těžké, každý známý radí něco jiného a reklamy jsou prakticky všechny velmi atraktivní. Pojďme se proto postupně podívat na tři naše nejzajímavější nebankovní půjčky. Prostě takové, které každý zná podle jména, i když jejich služeb třeba ještě nevyužil…

Prověřujte si všechny poskytovatele pečlivě, nikdo to za vás neudělá

Zjistit si co možná nejvíce informací, jen tak pro jistotu. To je dnes velmi důležité, ať už máte tu čest s prakticky jakoukoliv firmou na trhu, svět nebankovních půjček samozřejmě nevyjímaje. Představíme si zde proto trojlístek půjček, které určitě znáte. Jsou jimi – Tesco půjčka, Cofidis půjčka a Home Credit. A co zajímavého nám řekne tabulka plná čísel?

Název Tesco půjčka Cofidis půjčka Home Credit
Možný rozsah 20 až 200 tisíc korun 20 až 500 tisíc korun 10 až 200 tisíc korun
Splátkový kalendář 12 až 84 měsíců 12 až 84 měsíců 12 až 84 měsíců
Poplatky navíc Ne Ne Ne
Úrok / RPSN od 15,25 / 16,5 % 6,9 / 6,9 % 10,37 / – %

 

Jak vidíte sami, nejlépe vychází ve srovnání společnost Cofidis. Každému však může vyhovovat něco jiného, někdo například chce jen desetitisícovou půjčku a sjedná si ji proto u Home Creditu, který to jako jediný v tomto výčtu bez problémů umožní. Úrokové sazby jsou však rozhodně přijatelné ve všech ohledech, záleží jen na vás, pro kterou nabídku se ve finále rozhodnete…

Nemusíte navíc nic zdlouhavě propočítávat a kalkulovat, protože všechny potřebné údaje máte vyjmenovány v tabulce. Samozřejmostí je pak možnost si za určitý poplatek odložit splátku nebo nechat celou půjčku pojistit. Někdy v životě totiž přijde krátké období, kdy budete bez práce a nebudete moci splácet, přesně takové případy pojistka samozřejmě řeší. Pro všechny případy by proto měla být uzavřena, klid duše je přeci mimořádně důležitý.

Úvěr se sjedná snadno, ale musíte mít dobře promyšleno, jak jej splácet. Nebankovní poskytovatelé o něco méně oproti bankám prověřují bonitu klientů, i proto byste měli mít jasnou vizi, jak to všechno půjde. Mít dostatečný plat je základ, šetřit na splátky úvěru samozřejmost.