Nečekejte na zimu, zásobte se palivem již v létě

Nezáleží na tom, zda jste majitelem stávajícího kotle na tuhá paliva nebo uvažujete nad nákupem nového – například kombinovaného – v rámci získání státem poskytovaných dotací na ekologické topení, pokaždé se musíte předem zásobit vhodným topivem. Předchozí zima pořádně prověřila, nakolik jsme schopni se předzásobit na tuhé mrazy, a ačkoliv se takový mráz v dalších obdobích nejspíš neočekává, nikdy není na škodu zajistit si dostatek otopu včas.

Ideální doba pro výhodné koupě paliva

Ať už pro výhřev domácnosti, pracoviště či průmyslového provozu využíváte černé uhlí, hnědé uhlí, antracit, brikety, dřevo či špalety, nebo jejich kombinace, letní sezona je ideálním obdobím pro zajištění dostatečného množství otopu. Řezání dříví, následné štípání a rovnání si můžete ušetřit, pokud si objednáte již naštípané a srovnané dříví. Pro výsledný výhřevný efekt záleží na jeho druhu, tvrdosti a míře usušení. U tuhých paliv máte jistotu předem danou. Je jen na vás, zda si vyberete uhlí, koks nebo antracit. Každá položka má svá specifikace a různé druhy.

Proč zrovna antracit?

Antracit je pokrevním bratrem černého uhlí, jež bylo vystaveno velkému tlaku a teplu. Vyniká velkým podílem uhlíku a hořlavostí s vysokým plamenem, proto je tak oblíben třeba v kovářských dílnách anebo provozech, kde se používají pece. Antracit obsahuje minimální množství prchavých látek, jedno procento síry a maximálně 10 procent popela. Dá se zařadit mezi ekologičtější formy topiva s nejmenším množstvím vyprodukovaných emisí do ovzduší. Pokud porovnáme antracit například s koksem, má zmíněný antracit daleko vyšší výhřevnost. V současnosti je prodej antracitu výhodný díky jeho významně snížené ceně až o čtvrtinu. Pokud si například objednáte 800kilogramové balení, zaplatíte pouhých 6890 včetně DPH a dopravy zdarma.