Půjčka bez bankovního účtu? I to je možné!

Pro mnoho lidí je v dnešní době bankovní účet úplná samozřejmost. Elektronické bankovnictví má své nesporné výhody stejně jako každodenní používání platební karty. Přesto existují osoby, které z nějakého důvodu účet v bance nemají a nemohou provádět bezhotovostní platební transakce. Zejména starší generace je k bankovním institucím poměrně nedůvěřivá a raději odkládá peníze doma do šuplíku. Avšak jiní lidé, přestože by chtěli, účet v bance mít nemohou. V takovém případě je zpravidla bankovní konto postiženo exekucí. Pokud se však ocitnete v situaci, kdy naléhavě potřebujete peníze, nastává problém. Je vůbec možné sjednat půjčku, když nemáte vlastní bankovní účet? Možnosti jsou sice značně omezené, ale jde to. Jen musíte vědět, na koho obrátit.

Nemáte účet v bance?

V každodenním životě se bez bankovního účtu celkem obejdete, běžné platby v hotovosti jen tak nevymizí stejně jako složenky na poště. Jak je to ale s půjčkou? Všechny banky půjčují pouze těm, co účet mají. Jestliže půjdete do jiné banky, zpravidla je sjednání půjčky podmíněno otevřením bankovního účtu, což se vám z určitého důvodu nemusí podařit. Jedinou možností pak zůstávají nebankovní společnosti, které mají půjčky bez bankovního účtu ve své nabídce. Nebazírují tolik na administrativě jako bankovní instituce a jejich klienti snadněji dosáhnou na podmínky úvěru. Přitom nemusíte nikam chodit na kamennou pobočku společnosti a půjčku si vyřídíte doma na internetu. Celá záležitost vám zabere minimum času.

Rychlá online půjčka

Ovšem ani v nebankovním sektoru není příliš mnoho solidních poskytovatelů, kteří půjčují hotově na ruku. Není tedy samozřejmostí, že vám každá nebankovní společnost vyplatí půjčku na ruku. Naprostá většina úvěrů sjednaných přes internet je vyplácena klasicky převodem na bankovní účet. Ale naštěstí existují výjimky! Jednou z nich je například rychlá půjčka bez bankovního účtu, která vám navíc umožní různé alternativní způsoby výběru hotovosti. Žádost o půjčku podáte přímo na webových stránkách poskytovatele, kde vyplníte pouze jednoduchý online formulář. Zadáte svoje identifikační údaje, kolik chcete půjčit a na jak dlouhou dobu. Následně poté je žádost zpracována plně automatizovaným systémem a vy jste neprodleně informováni o schválení úvěru. Je-li vám půjčka přiklepnuta, vyberete si z několika možností, jak požadujete půjčku vyplatit.

Kde si vyzvednete hotovost?

Kategorie hotovostních půjček je doménou pouze nebankovních poskytovatelů, v bankách tento produkt absolutně nenajdete. Soukromý sektor se snaží své finanční produkty přizpůsobit specifickým potřebám klientů, mezi něž patří také absence bankovního účtu. Peníze máte k dispozici stejně rychle jako kdyby proběhl bezhotovostní převod na účet. Přestože vám některé společnosti prostřednictvím kurýra dovezou peníze až domů a nebo nabízí možnost vyplacení půjčky na poštovní poukázku, jsou tu daleko efektivnější způsoby. Jste-li někde na cestách, můžete si hotovost vyzvednout na nejbližší čerpací stanici EuroOil a nebo využít služby anonymní platební karty. Ta má úplně stejnou funkci jako její bankovní kolegyně, avšak na rozdíl od ní, není propojena s žádným bankovním účtem. Vidíte tedy sami, že i bez bankovního konta se dokážete rychle dostat k penězům.

Dříve než si sjednáte půjčku, dobře zvažte svoje možnosti a dodržujte zásady zodpovědného půjčování. Vždy vybírejte u velkých renomovaných firem s dlouhou dobou působnosti na trhu, které jsou pro vás zárukou kvality poskytovaných služeb.