Nebankovní hypotéka a její možnosti

Stále více klientů se zájmem o finanční produkty formou úvěru či hypotéky se setkává s tím, že banky jejich žádosti zamítají. Je to způsobeno tím, že se zpřísnily podmínky pro získání jakéhokoliv úvěru, a proto ne každý na požadavky banky dosáhne.

Naštěstí ještě pořád není důvod k zoufalství, protože je ještě nebankovní hypotéka. Jedná se o formu úvěru od nebankovních společností, které mnohdy nabízejí podobné podmínky jako i banky. To se týká především výše úroků, doby splatnosti, ručení nemovitostí a podobně.

Odlišují se zase v tom, že jejich podmínky nebývají tolik přísné, aby pomalu všichni klienti odcházeli s nepořízenou. Je to dáno také tím, že u nebankovních společností najdete i takové produkty jako hypotéka bez příjmu nebo hypotéka bez registru.

Registry dlužníků a příjmy jsou v bankách právě tím nejčastějším důvodem, proč byla žádost klienta zamítnuta. U bankovních společností naopak získají možnost vzít si hypotéku i klienti, kteří z nějakého důvodu nemůžou nebo nechtějí doložit příjmy, mají nízké příjmy a podobně.

Také záznamy v registrech nejsou lustrované tak přísně, protože do nich se klient může dostat pouhým nedopatřením jako je o pouhých pár dní zpožděná splátka za úvěr, fakturu za služby a podobně. Mnohdy je takový závazek už dávno uhrazený, ale na to již banky neberou ohled.

Díky tomu, že projdou i klienti, kteří mají podobný problém, může svoji finanční situaci řešit větší procento klientů a často jde o řešení nejen bydlení a jiných záležitostí, ale také dluhů nebo exekucí či podnikatelských záměrů.

Doba splatnosti je rovněž maximálně na 30 let i s možností předčasného splacení a vyřízení bývá mnohem rychlejší, než byste čekali. Ve většině případů již do 24 hodin znáte odpověď na váš požadavek a můžete se posunout dál či pomalu uskutečnit svoje plány.