Co je refinancování půjček a jak na něj?

Refinancování půjček nebo také konsolidace je sloučení několika půjček do jediné. Zpravidla se to řeší tak, že si vezmete jednu velkou půjčku, se kterou zaplatíte všechny menší. Poté už hradíte jednu splátku. Ušetříte tak na splátkách i úrocích. Refinancování se hodí v případě, že máte více půjček a kreditních karet nebo kontokorent. Refinancovat lze i úvěr na auto, u některých společností i leasing. O refinancování je vhodné přemýšlet v okamžiku, kdy máte tak vysoké splátky, že vám nepostačí peníze na vaše základní lidské potřeby jako jídlo, nájem, apod. Pokud jsou měsíční splátky u nového úvěru nižší, také je to důvod k zamyšlení, zda provést refinancování. Banky i nebankovní společnosti vám refinancování zamítnou v případě, že máte závazky dlouhodobě po splatnosti. U jaké zvolit společnosti konsolidace půjček? Srovnání vám poradí. Refinancování nebo také konsolidace má ještě jedno plus. Díky sníženým splátkám můžete odkládat peníze a vytvářet si tak finanční rezervu a v případě potřeby můžete půjčku splatit předčasně. Zbavíte se tak dluhů jednou provždy. Mnoho společností nabízí také další peníze nad rámec konsolidace, které můžete použít pro vlastní potřebu.

Předtím, než se pro konsolidaci rozhodnete, spočítejte si na speciální kalkulačce, zda se vám vyplatí. Konsolidovat lze dluhy do výše 300 000 korun. K vyřízení konsolidace musíte doložit své příjmy, veškeré dokumenty k půjčkám. Upozornit je potřeba také banky a instituce kde jste si půjčili, že máte v úmyslu předčasně splatit své půjčky. Pomocí online srovnávače si najdete, kde bude nejvýhodnější konsolidace půjček. Při správně vybraném produktu můžete získat řadu výhod. Nejen peníze navíc, ale také snížení úrokových sazeb nebo vrácení až poloviny úroků zpět za řádné splácení. Díky refinancování půjček budete splácet méně peněz a podstatně kratší dobu. Konsolidace půjček je bez poplatku za vyřízení půjčky, za vedení úvěrového účtu a není potřeba si zakládat nové účty v bankách. Peníze vám jsou vyplaceny na účet nebo rovnou odeslány na konkrétní úhradu půjček. Vy obdržíte pouze potvrzení o tom, že vám jsou půjčky řádně doplaceny.

Na internetovém srovnávači pujcko.cz si můžete najít a využít půjčky bez doložení příjmu. Pokud srovnávání využijete, můžete využít konsolidaci, která je bez jakýchkoliv poplatků a ušetřit můžete především na úrocích. Konsolidaci lze provést převedením peněz do jiné banky, refinancováním nebo pomocí nebankovních půjček, pomocí půjčky se zástavou nebo americkou hypotékou. Záleží pouze na vašich možnostech, bonitě, příjmech a zda máte nebo nemáte záznam v registru dlužníků.