Půjčky v Plzni mají nejzajímavější úrokové sazby za poslední léta

Při rozhlížení po vhodném typu úvěru máte mnoho možností, a to i díky internetu. Díky našemu srovnávači máte všechny dostupné půjčky jako na talíři přímo před sebou. Nemusíte mít strach ani z toho, kdo vám bude půjčku poskytovat. Pokud máte strach a chcete se vyhnout nebankovnímu sektoru, vězte, že v Plzni vám půjčí i bankovní společnost. Půjčka v Plzni může mít různé podoby.

Bankovní půjčka je číslo jedna

První možností, po které se poohlíží asi všichni, je klasická půjčka od banky. Ty se vyznačují tím, že s nimi dosáhnete zpravidla nižšího úroku než u nebankovní společnosti, půjčky nejsou zatížené nadměrně vysokými dodatečnými poplatky, a tak se hodnota úroku a RPSN v praxi ani moc neliší. Nevýhodou může být, že získat bankovní půjčku je složitější, protože banky mívají přísnější kritéria pro schválení a většinou u nich neprojdou takové věci, jako záznam v registru dlužníků nebo exekuce. Většinou to také bývá zdlouhavější, i když to nemusí být pravidlem – některé půjčky mohou být vyřízeny v řádu minut, dokonce i když jsou od banky.

Další možností je vzít si nebankovní půjčku. Společností, které je poskytují, je na trhu víc než dost. Výhodou nebankovních společností je často benevolentnější přístup k vyhodnocování žádostí o půjčku. Bývá to však vykoupeno vyšším úrokem, respektive sazbou RPSN. Ani to ale nemusí být pravidlem. Některé nebankovní půjčky jsou svými parametry srovnatelné s těmi bankovními. Půjčit si můžete od částek v řádech tisíců někdy až po statisíce nebo dokonce miliony korun. Stačí si vybrat vhodného poskytovatele.

Menší částka na krátkou i dlouhou dobu

Zkrátka nepřijdete, ani pokud potřebujete menší částku peněz. Někdy stačí i menší obnos, aby se vaše situace zdárně vyřešila. Ideálním řešením je pak 10 tisíc korun na cokoliv. Nezáleží na tom, jestli chcete půjčit na nenadálý výdaj, nebo jestli si chcete jen něčím udělat radost. Půjčky v této výši jsou dostupné v různých parametrech splatnosti, od mikropůjček se splatností 30 dnů, až po standardní úvěry se splatností v řádu několika měsíců.

Shrnutí: Co je pro vás vhodné?

Při výběru půjčky vždy pamatujte na tyto faktory:

  • Bankovní půjčka bývá zpravidla levnější, ale může být složitější ji získat.
  • Nebankovní půjčky jsou dostupnější, ale často za cenu vyšší RPSN.
  • Vždy si vyberte kvalitního poskytovatele s dobrými referencemi.