Virtuální měna bitcoin pobláznila celý svět. Její hodnota rapidně roste

V současné době se na finančním trhu do popředí prodírají virtuální měny, přičemž mezi nejznámější patří bitcoin a ethereum. Spousta analytiků se domnívá, že v kryptografických měnách je budoucnost, neboť od základu mění způsob, jakým se peníze používají.

Poslední měsíce se nemluví o ničem jiném než o tom, že hodnota bitcoinu roste raketovou rychlostí. Doposud se však nezjistilo, kdo je tvůrcem bitcoinu. Vystupuje pod pseudonymem Satoshi Nakamoto, nicméně není jasné, zda se za těmito dvěma slůvky skrývá jeden jediný člověk anebo nějaká organizace.

Bitcoin se používá k nákupu zboží

Stejně jako klasické měny, tak i bitcoin se dá používat k nákupu zboží, avšak pouze elektronickou cestou, protože bitcoin se neemituje v bankovkách jako česká koruna či euro. Charakteristickými rysy uvedené kryptoměny je nezávislost a decentralizace, což znamená, že není řízena a kontrolována žádnou institucí, firmou či státem.

Hodnota bitcoinu neustále stoupá

Od začátku letošního roku se hodnota digitální měny zvýšila o úctyhodných 350 procent. V září dokonce překročila hranici 5 000 dolarů (v přepočtu 110 000 korun). Potom se na chvíli propadla na 3 500 dolarů (v přepočtu 76 500 korun), ale nyní se dostává opět na výsluní. Pro bitcoin jsou krátkodobé rapidní výkyvy typické.

Jak nakoupit bitcoiny?

Pokud vás výše uvedené řádky přesvědčily k nákupu bitcoinu, potom máte hned několik možností. První variantou je nakoupit virtuální mince prostřednictvím bitcoinových automatů, které se nachází i v České republice, a to konkrétně v Praze a Ostravě. Postupně se však bitcoinmaty, jak se bankomatům na bitcoiny říká, rozšiřují i do dalších měst. Další cestou je přímý nákup od člověka, k čemuž slouží platforma LocalBitcoins.com. Případně můžete nakupovat ve směnárnách, ale dejte si pozor na kurzy, protože ne všechny jsou výhodné.