Nabídka bankovních půjček slibuje skvělé úroky, vyberte si ale pečlivě

Půjčit si v bance, to je často vůbec nejlepší řešení, o tom snad ani nemůže být nejmenšího sporu. Nízké úroky, pečlivě strukturovaná smlouva, férové podmínky už od počátku zaručené bankovní licencí, kterou uděluje ČNB. Posud je vše skvělé, ale nezapomeňte, že i zde jsou jistá rizika. Především, musíte si ve vašem vlastním zájmu vybrat tu nejlepší nabídku na trhu, což někdy nebývá snadné. V opačném případě totiž peníze rozhodně neušetříte, naopak je proděláte, a to někdy i tisíce nebo desetitisíce korun na úrocích.

Nabídky jsou si velmi podobné, volte skutečně s rozmyslem

Struktura bankovních půjček na trhu je velmi podobná až jednotvárná, jednotlivé nabídky se od sebe liší relativně málo. Na trhu nebankovních úvěrů je rozhodně diferenciace mnohem větší, což usnadňuje výběr už na jeho samém počátku. Nabídky jednotlivých bank si pak budete muset přeci jen filtrovat trochu pečlivěji…

Například – co nám nabízí Air Bank půjčka? Pojďme si tuto alternativu trochu blíže představit, jistě má hodně co do sebe.

  • Až 900 tisíc korun na osmileté období. Minimum pro sjednání je pět tisíc korun na půl roku.
  • Maximální úrok bude činit 9,9 procenta, Air Bank při splnění podmínek zaručí úrok 4,9 %.
  • Online sjednání s minimální administrativou, navíc možnost převést si půjčku odjinud.

Srovnání bankovních půjček se při vybírání rozhodně nevyhnete, můžete tak učinit na vlastní pěst či pomocí kvalitního a prověřeného srovnávače, který přinese dobrou radu už během příštích pár okamžiků. Další alternativou, o které se jistě vyplatí popřemýšlet, může být například půjčka od České spořitelny. Co nám konkrétně přináší?

  • Rozmezí tohoto úvěru je mezi 20 a 700 tisíci korunami, splatnost je až dlouhých deset let.
  • Není nutné potvrzení o příjmu, nečeká vás ani žádný poplatek za správu úvěrového účtu.
  • Nemusíte uvádět účel půjčky, jednoduše si chcete sjednat úvěr a tím dokazování končí.

A co úroková sazba? Ta zde bude začínat již na hranici 6,9 procenta ročně, tudíž – oproti nebankovnímu sektoru – skvělá výhoda. Bankovní úvěr je tedy dobrým řešením v případě, že na peníze nespěcháte a zaručíte se, že můžete bez problémů splácet. Nečekejte ale nějaké nekonečné papírování.